Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf: “Adana’ya ‘Değişim’ gerekiyor

Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf: “Adana’ya ‘Değişim’ gerekiyor

Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, Gazette’ye önemli açıklamalarda bulundu. Muhabirlerimizden Işılay Karagöz’e konuşan Malgaf, “Adana’nın aslında Türkiye’nin incisi olmasına rağmen, büyükşehir statüsünden daha çok büyük köy havasında olması bizi üzüyor. Biz farkına vardık ki, Adana halkı gerçekten değişim istiyormuş, değişime hazırmış ve biz de bu değişimi sağladık” dedi.

Adana İl Başkanlığına seçildiğinden bu yana 4 ay olduğunu belirten Malgaf, “Bu süre nasıl geçti anlamadım. Biz siyasi makam ve mevkileri pazara çıkartıp hadi gelin paylaşalım demiyoruz. Biz tamamen başarıya endeksliyiz. Burada yönetimimizle ve ilçelerimizle birlikte büyük bir aile oluşturduk. Bu ailede yerini alabilecek ve ilkelerimize saygı gösterip kabul edebilecek herkese kapımız açık, hep beraber ilerleyeceğiz. İstikrarlı bir şekilde, oluşturduğumuz büyük aile ile birlikte devam ediyoruz, günden güne büyüyoruz. Şu an genel kongremizin hazırlıklarındayız, ardında da il kongremizi gerçekleştireceğiz. Biz, siyasi bakış açısı olarak erken seçime taraftar değiliz. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz, seçim zamanları belirlidir” diye konuştu.

Malgaf, “Adana halkı bizi çok iyi karşıladı. Hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde teşkilatlanmalarımızı yapıyoruz, hızlıca ilerleyip kadrolarımızı tamamlıyoruz. Biz farkına vardık ki, Adana halkı gerçekten değişim istiyormuş, değişime hazırmış ve biz de bu değişimi sağladık. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz, bu yüzden Adanalı hemşerilerimize gösterdikleri teveccühten dolayı çok teşekkür ediyorum. Adana’nın aslında Türkiye’nin incisi olmasına rağmen, büyükşehir statüsünden daha çok büyük köy havasında olması bizi son derece rahatsız ediyor. Bunların sebebi de ileriye dönük projelerin yapılmamasından kaynaklı. Hep kısa vadede projeler yapılıyor. Ülke genelinde yaşanan birçok sorun var ama Adana’da en çok yaşanan sorunlar; işsizlik, ekonomik sıkıntı, gençlerimizin geleceklerini görememesi, üretim ve sanayinin istenilen noktada olamaması ve daha önceki bulunduğu noktadan çok geriye düşmesi” ifadelerini kullandı.

Malgaf, “Sürekli ‘yeni Adana’ yaratmanın derdindeler ama ‘eski Adana’ya kimse el atmıyor. Şehrin göbeğinde doğal gaz yok. Yıllardan beri kentsel dönüşüm vaadi veriliyor ama yapmıyorlar. Buna rağmen yeni yerlere imarlar verip, alt yapısını bile oluşturmadan ‘yeni Adana’ yaratılıyor. Bence bu durum Adana’nın eskilerine yapılmış çok büyük bir haksızlıktır. Adana’nın toprağı çok verimli fakat faydasını göremiyoruz. Eskiden Karataş yolundaki pamuk fabrikalarının kapılarının önünde onlarca tır beklerdi ama şimdi fabrikalar bomboş. Turizme yatırımlar yapıp, Türkiye’nin önder turizm şehirlerinden birisi olabilirdik. Ama hiçbir çalışma yok, tamamen kendi haline bırakılmış. Yani, vicdanlı ve merhametli, Adana’yı gerçekten seven idarecilere ihtiyacımız var. Burada köklü bir değişime ihtiyaç var. Biz yıkıp yakma taraftarı değiliz. Biz, güzel olanı muhafaza edelim ama daha güzel yapabileceklerimizi de mutlaka değerlendirelim istiyoruz. Adana’yı tekrardan cazibe merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Adana’ya ‘değişim’ şart” sözlerine yer verdi.

Adana’ya “Değişim” gerekiyor diyen Malgaf, “Biz proje olarak seçime hazırız ama yasal prosedür olarak hazır değiliz. Şu an elimizde 12 tane çok güzel projelerimiz var. Seçim olsa ve adayımızı çıkartsak, gerçekten Adana’yı güzelleştirecek ve ileriye götürecek metro, Karataş Kültür Merkezi, yeni otogarın nerede ve nasıl olmasıyla alakalı, alt yapılarla ilgili projelerimiz var. Ciddi çalışmalar içerisindeyiz, bu çalışmaların sonucunun Adana hayrına olduğuna eminiz, çok büyük bir değişim sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER