Vatandaş şaşırıp kaldı

Vatandaş şaşırıp kaldı

Seyhan’ın Barbaros Mahallesi’nde bir vatandaş, 17014 numaralı sokakta, rögar kapağı ve çevresindeki tehlike arz eden çöküntüler üzerine, Seyhan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (ASKİ) WhattsApp kanalıyla durumu bildirerek, yaşanan soruna çözüm bulunmasını istedi.


Adı geçen sokaktaki çukurların fotoğrafını hem ASKİ’ye hem Seyhan Belediyesi’ne gönderen Yusuf Bilgin isimli şahsa, ASKİ, yapılan başvurunun asfalt-parke birimi tarafından sonuçlandırılamadığını,  sorunun ilçe belediyesinin yetkisinde olduğunu bildirdi. Altyapı Koordinasyon Merkezi’nin (AYKOME), 3 Mart 2021 tarih ve 2021/03 kararı doğrultusunda sokakların ilçe belediyesi, caddelerin Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olduğu da hatırlatıldı.

Bunun üzerine yeniden Seyhan Belediyesi’ne başvuran Yusuf Bilgin isimli kişiye, sözkonusu çalışma ve onarımın ASKİ’ye ait olduğu yönünde mesaj geldi. Gazette’ye açıklama yapan Yusuf Bilgin, bahse konu çukurların 3 yıldan bu yana yapılmadığını söyledi. İki kurumun sorumluluğu birbirlerine attığını kaydeden Yusuf Bilgin, “3 yıldır bu sorunla ilgili hem Seyhan Belediyesi’ne hem de ASKİ’ye başvuruyorum. Bugüne kadar bir sonuç alamadım” diye dert yandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER