Yaklaşık 600 proje beğeniye sunuldu

Yaklaşık 600 proje beğeniye sunuldu

Adana’da ‘’KOD 01 Adana Robotik ve Kodlama Şenliği’’ yapıldı. Şenlikte öğrenciler tarafından yapılan yaklaşık 600 proje katılımcılara tanıtıldı.


Yüreğir Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şenlik, Adana Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlendi. Kent genelindeki ilkokul, ortaokul, lise ve özel okul öğrencilerinin robotik ve kodlama alanında yaptıkları 600 proje, katılımcılara tanıtıldı.

‘’ÖNEMLİ BİR ÖRNEK OLACAK’’

Şenlikte konuşan Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, "4 endüstri devrimini ıskalamışız ama artık yeni bir endüstri devrimini, yeni bir teknolojik devrimini pas geçmeye hakkımız, şansımız yok. Onun için bizim bunu yakalamamız ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkabilmemiz için dijital teknoloji konusunda ülke olarak söz sahibi olmamız gerekiyor. Bunun için sizlerin yaptığı bu çalışmalar, muasır medeniyetler seviyesini yakalama konusundaki bu gayretlerimiz hem ilimizde çok önemli bir çalışmayı ortaya koyacak hem de ülkemizdeki sizlerin diğer kardeşlerinize de önemli bir örnek teşkil edeceğini düşünüyorum" dedi.

‘’ÜRETEN BİREYLER OLACAKLAR’’

Projeyle, geleceğin kod yazarı bireylere katkıda bulunarak, yerli ve milli pek çok yazılımın ve yazılımcının yetişmesine imkan sağlayacak ortamlar oluşturduklarını belirten

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak da ‘’Çocuklar, aldıkları eğitim sayesinde teknolojiyi sadece tüketen bireyler değil, aynı zamanda bilişim ve üretim becerisine sahip, dünyayla yarışan bireyler olacaklar. Dolayısıyla bu projede emeği geçen öğrenci ve aileleri ile öğretmenlerimize teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Elban, Koçak ve diğer protokol üyeleri, alanı gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER