Genç Görünmenin Sırrı: Yüz Germe Ameliyatı

Op. Dr. Ekinci: Yüz germe genç bir görünüm yaratır

Op. Dr. Ekinci: Yüz germe genç bir görünüm yaratır

Op. Dr. Serkan Kaya Ekinci, Gazette.com.tr’nin “yüz germe” işlemiyle ilgili sorularını yanıtladı. Dr. Ekinci, kişilerin yüz germe ameliyatının kendileri için doğru olduğunu düşündüğünde ve konsültasyon için plastik cerrahla görüşmeye hazır olduğunda, en iyi olduğuna inandıkları plastik cerrahla görüşmek için zaman kaybetmemeleri önerisinde bulundu.

Op. Dr. Ekinci, yüz germe işleminden sonra operasyon yapılan kişilerin yüz görünümlerinde değişiklikler görülebileceğine dikkat çekerek, “Ancak ilk 2 hafta morarma ve şişlik yaşayacaksınız. Bundan sonra, herhangi bir ek morarma makyajla kaplanabilir. Yüzünüz henüz normal hissetmeyebilir ve tamamen iyileşmesi 2 ila 3 ay sürebilir. Yüzünüz çok daha genç ve tonda görünmelidir ve birçok hasta genellikle görünümlerinden 10 yıl kadar geriye çıkarabilir” dedi.

Op. Dr. Serkan Kaya Ekinci ile yaptığımız röportaj şöyle:


-Yüz germeye ihtiyacım olup olmadığını anlamanız için yol haritası peki yüz gençleştirme işlemine cildimin ihtiyacı olduğunu nasıl anlarım?

Günlük krem ve serum rejiminiz, hatta cerrahi olmayan tedavi seçenekleriniz artık bir fark yaratmıyor gibi göründüğünde, bir yüz germe prosedürünü düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Yüz ve boyundan kolayca uzaklaşan veya gevşek bir şekilde sarkan cildiniz varsa, yüz germe işleminde yardımcı olabilecek tek tedavi seçeneğidir. Yüz germe prosedürü bu ekstra cildi kaldırarak sıkı, genç bir görünüm yaratır.


-Ameliyat sırasında ne olur?

Cerrahınızın düzelttiği kozmetik endişeye bağlı olarak, bir yüz germe prosedürü sırasında birkaç farklı teknik kullanılabilir. Anestezi uygulandıktan sonra, yüz germe için kesiler genellikle şakak çevresindeki saç çizgisine yerleştirilir ve alt kafa derisine kadar çalışır. Bu işlem sırasında cerrah, yağ şekillendirecek veya çıkaracak, altta yatan dokuyu yeniden konumlandıracak ve yüz kaslarını kaldıracaktır. Yaşlanan bir boynu tedavi etmek için çenenin altında küçük bir kesi gerekebilir. Tamamlandığında, kesiler dikişler veya cilt yapıştırıcıları ile kapatılır.

-Peki ya iyileşme ve yara izi?

Yüz germe işleminizden sonra, alt yüzünüzün ve boynunuzun ilk birkaç gün ağrı ve sıkı hissetmesini bekleyebilirsiniz. Ağrı kesici ilaçlar genellikle reçete edilir ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olabilir. İyileşmek için kendinize zaman tanımak için işten birkaç hafta izin almak tavsiye edilir. En az üç hafta boyunca yorucu egzersizden kaçınmanız tavsiye edilebilir. Bireysel iyileşme süreleri değişirken, yaklaşık 10 gün içinde şişlik ve morarma minimum düzeyde olmalıdır. Makyaj genellikle yüzünüz tamamen iyileşene kadar herhangi bir ameliyat belirtisini örtmek için yeterlidir. Cerrahi işlem sonunda kesiler saç çizginizi takip ettiğinden, yüz germe izleri tipik olarak farkedilmez. Çene kesisi gerektiğinde bile, çenenizdeki doğal kırışıklıkları takip etmek, işleminizi yapan hekiminiz yara izini gizlemek için yerleştirilmelidir.


-Gerçek sonuçları ne zaman göreceğim?

İşlemden hemen sonra yüz görünümünüzde değişiklikler görebilirsiniz, ancak ilk 2 hafta morarma ve şişlik yaşayacaksınız. Bundan sonra, herhangi bir ek morarma makyajla kaplanabilir. Yüzünüz henüz normal hissetmeyebilir ve tamamen iyileşmesi 2 ila 3 ay sürebilir. Yüzünüz çok daha genç ve tonda görünmelidir ve birçok hasta genellikle görünümlerinden 10 yıl kadar geriye çıkarabilir. Hasta sigara kullanmıyor ve su tüketimi beslenmesine özen gösteriyorsa bu gerçeklik daha geriye gidebilir.

-Yüz germe yolculuğunuzda sonraki adımlar

Yüz germe ameliyatının sizin için doğru olduğunu düşünüyorsanız ve konsültasyon için plastik cerrahla görüşmeye hazırsanız, sizin için en iyi olduğuna inandığınız plastik cerrahınız ile görüşmek için zaman kaybetmeyin.

 

Etiketler:
Estetik

DİĞER HABERLER