Erkekler İçin Plastik Cerrahi Oranı Artıyor

Plastik cerrahi erkekler için tabu olmaktan çıktı

Plastik cerrahi erkekler için tabu olmaktan çıktı

Birçoğumuz, sağlıklı beslenme ve sürekli egzersiz yapma gibi asırlık tavsiyeleri takip ederek bir rüya fiziğin peşindeyiz. Yine de bu kadar çok erkek için o kadar basit değil. Hayalini kurduğunuz sonuçlar her zaman sıkı bir diyet ve yoğun egzersiz rutinine sahip olmaktan gelmez. Bazen, diyetin ve egzersizin hedefleyemediği bazı alanlar olduğu için biraz fazladan yardıma ihtiyacınız vardır.

Plastik cerrahi alanı, hayalinizdeki vücuda ulaşmanıza yardımcı olmak için sağlıklı rutinlerinizi tamamlama açısından sunabileceği çok şey vardır. Hem cerrahi hem de cerrahi olmayan prosedürlerle, sizi ideal sonuçlarınızdan alıkoyabilecek temel sorunları ele alabilirsiniz. Fitness hedeflerinize ulaşmak için hangi prosedürleri göz önünde bulundurmalısınız? Egzersiz ve diyet rutinlerinizi sürdürürken nasıl iyileşirsiniz? Göz önünde bulundurmanız gereken yeni seçenekler var mı?

Op. Dr. Serkan Kaya Ekinci ile bu soruları yanıtlamak ve plastik cerrahinin sağlıklı bir egzersiz ve diyet rutinini nasıl tamamlayabileceğine dair fikir vermek için kendisine yönelttiğimiz soruları yanıtladı:Erkekler için plastik cerrahiye değişen bakış açısı nedir?

“Plastik cerrahi bir zamanlar özellikle erkekler için tabu bir konu olarak kabul edilirdi. Çoğunlukla erkek estetiği hakkında konuşulmadı ve çoğunlukla estetik işlemlerin kadınlar için olduğu düşünülüyordu. Yine de, bu bakış açısı son on yılda önemli ölçüde değişti. Plastik cerrahi ve minimal invaziv prosedürler artık erkekler arasında daha yaygın ve daha fazla kabul görür hale geldi. Şu anda, plastik cerrahi ve kendine güven oluşturmaya yardımcı olma yeteneği hakkında daha fazla farkındalık var. Sosyal medyanın ve diğer paylaşım platformlarının popülaritesi, tutumların değişmesine yardımcı oldu”

Op. Dr. Serkan Kaya Ekinci, şunları dile getirdi:

“Daha fazla erkek kendinin farkında. Pek çok plastik cerrahi kibirle ilgili değil, güven inşa etmekle ilgili. Bu bakış açısı hem cerrahi hem de minimal invaziv prosedürlerde genel olarak görülebilir hale getiren ise ülkemizin plastik cerrahi konusunda hızla dünya sağlık sisteminde birinci sıraya gelmesinin katkısı olduğuna inanıyorum. İyileşme süreleri kısalığı ve hastalar sosyal medya aracılığıyla seçenekleri hakkında daha fazla bilgi gördükleri için erkekler şimdi daha çok yüz ameliyatına ve vücut ameliyatlarına bakıyor.

Cerrahi prosedürler bir zamanlar nadirdi, ancak şimdi özellikle genç nesillerde giderek daha popüler hale geliyor. Bunun nedeni, sosyal medyada daha fazla görünürlük veya genel olarak erkekler için plastik cerrahi ve estetiğin daha iyi bir genel kabulü olabilir. Fitness ve diyet rutinlerine katkıda bulunmak isteyen erkekler için popüler olan hem minimal invaziv hem de cerrahi birkaç prosedür vardır”“Konturlama on yıl öncesine kıyasla pratiğimde neredeyse iki katına çıktı" diyen Op. Dr. Serkan Kaya Ekinci, daha sonra şöyle devam etti:

“CoolSculpting gibi uygun fiyatlı vücut şekillendirme seçenekleri son birkaç yılda daha yaygın hale geldi ve erkekler için daha erişilebilir halde lazer tedavileri, dolgu maddeleri ve botoks gibi prosedürler de erkekler için en yaygın minimal invaziv prosedürler arasındadır. Hastalarım nöromodülatörlere veya dolgu maddelerine daha genç yaşta başlamanın faydalarının farkında olmaları ise bilinçli hasta popülasyonunun artığı anlamına geldiğinin bir kanıtı diyebiliriz. Fiziğinizi tamamlayan bir başka cerrahi olmayan yöntem de cildinize bakmaktır. Yeni başlayan erkekler için basit şeyler cildinizi koruyor. Hidrasyon, cilt bakımı, güneş bakımı,Minimal invaziv prosedürler, erkeklerin yaşlanmaya devam ettikçe evrimleşmeyi düşünmeleri gerekir.

 

Belirli bir yaşa ulaştığınızda, nöromodülatörlere kırışıklıkların azaltılmasına aktif olarak yardımcı oluyorlar. Dolgu, daha derin statik kırışıklıklara yardımcı olur. Bir tür cilt yenileme işlemleri sizi daha mutlu edeceğini genç görünüm ile hayat motivasyonunuzun artacağı kesindir. Erkeklerin en sık yaptırdığı Cerrahi prosedürler ayrıca hastaların yaşlarına ve hangi sorunları ele almaları gerektiğine göre değişir. Genç erkekler için liposuction ve jinekomasti ameliyatı en yaygın olanı 50 yaşın üzerindekiler için boyun germe ve blefaroplasti prosedürlerdir. Bazı işlemleri almadan önce hedef kilonuza ulaşmanız önemlidir”


 

Fitness odaklı bir yaklaşım benimseyin

 

Op. Dr. Serkan Kaya Ekinci, daha sonra şu öneri ve uyarılarda bulundu:

“Vücut şekillendirmek için tedavileri ve ameliyatları, kilo verme tedavileri olmadığı için obez veya aşırı kilolu olmayanlar için en iyi sonucu verir. Vücudunuz için hangi tedavinin en iyi olduğundan emin değilseniz, cerrahınızdan profesyonel görüşünü isteyin.

 

Günlük rutininize bir göz atın

 

Cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürler sizi ancak şimdiye kadar alabilir - sonuçlarınızı kapsamlı bir fitness programı, sağlıklı bir diyet ve kişisel bakım rutini de dahil olmak üzere doğru günlük rutinler aracılığıyla korumak önemlidir.


 

Cildinize iyi bakın

 

Vücut prosedürleriyle birlikte yaşlanma karşıtı tedavileri tercih ediyorsanız, uzun vadeli sonuçlarınızda büyük bir fark yaratmak için doğru cilt bakım rutinine ve sağlıklı uygulamalara sahip olun.

 

Yüz yaşlanması hastaları için genellikle güneşten korunmanın, nemlendirmenin ve sigarayı bırakmanın önemini açıklıyoruz

 

İstediğiniz sonuçları elde etmek

 

Fitness ve diyet rutini geleneksel olarak ideal fiziğe ulaşmanın yolu olarak lanse edilmiştir, ancak bazen yeterli değildir. Sağlıklı yaşam tarzınızı tamamlayabilecek ve istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olabilecek hem cerrahi hem de invaziv olmayan birçok yenilikçi prosedür vardır. Hayalinizdeki fiziğe ulaşmak için doğru prosedürü veya prosedür kombinasyonunu belirlemek için plastik cerrahınızla yakın çalışın. Herhangi bir kozmetik veya rekonstrüktif prosedür için nitelikli bir plastik cerrah bulmak ülkemiz için hiç de zor değil”


 

Etiketler:
Plastik Cerrahi

DİĞER HABERLER

Prostat cinsel yaşamı etkiler mi?
Prostat cinsel yaşamı etkiler mi?
15 Şubat 2024 Perşembe