Sağlık eğitimi hangi avantajları sağlıyor?

Sağlık eğitimi hangi avantajları sağlıyor?

HABER MERKEZİ- Hastalıkların tanılanması, tedavi ve rehabilitasyonu konusunda üst düzey bilgi birikimi ve uygulamalı eğitimlerle donatılan sağlık profesyonelleri, sağlık bilimleri fakültelerinde eğitim görüyor. Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde 13 bölümde sağlık profesyonellerinin donanımlı bir şekilde topluma hizmet verecek şekilde yetiştirilmesini hedeflediklerini söyledi. Yüksek lisans ve doktora programları ile uzmanlaşma imkanlarının sunulduğu fakültede ayrıca öğrenciler yan dal ve çift anadal olanaklarından yararlanabiliyor.


Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, sağlık bilimleri fakültesinde eğitim görmenin sağladığı avantajlara değindi. Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, sağlığın insan bedeni, ruhu ve sosyal ilişkileri açısından tam bir iyilik hali olduğunu belirterek yaşam süreci içinde bu iyilik hallerinde bozulmalar olabildiğini söyledi.

İnsanın bir bütün olduğunu kaydeden Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, “Bir sistemdeki hastalık diğer sistemleri de etkileyebilmekte ve sonuçta tüm varlığımız etkilenebilmektedir ki bunun örneklerini yaşadığımız pandemi sürecinde gördük ve görmekteyiz. İnsan sistemlerindeki hastalık ve sağlık durumlarını bu konuda eğitim almış meslek grupları incelemektedir. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan 13 bölümde, sağlık durumu, hastalıkların tanılanması, tedavi ve rehabilitasyonu konusunda üst düzey bilgi birikimi ve uygulamalı eğitimlerle deneyimlendirilmiş sağlık profesyonelleri topluma hizmet verecek şekilde yetiştirilmektedir.” dedi.

Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesindeki Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Odyoloji, Ortez ve Protez, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinde, alanlarında yetkin ve deneyimli öğretim görevlileri ile teorik ve uygulamalı eğitimler verilerek lisans sürecini tamamladığını söyledi.

Ayrıca öğrencilerine yüksek lisans ve doktora programları ile alanlarında uzmanlaşma ve akademisyenlik seçenekleri de sunulduğunu kaydeden Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, sözlerini şöyle tamamladı:

“Odyoloji dışındaki tüm bölümlerimizde yüksek lisans, Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisi, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Sağlık Yönetimin bölümlerinde ise doktora programlarımız bulunmaktadır. Üniversitemizde yan dal ve çift anadal programları da bulunmakta olup öğrencilerimizin talep etmeleri halinde birbirine yakın meslek dalları için avantajlı bir seçim olabilmektedir.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER