Sivas'ta Yeni Devlet Hastanesi Hizmete Girdi

Sivas'ta 25 Yatak Kapasiteli Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Sivas'ta 25 Yatak Kapasiteli Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Sağlık Bakanlığınca Sivas'ın Gemerek ilçesinde yaptırılan 25 yatak kapasiteli devlet hastanesi törenle hizmet vermeye başladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 25 yatak kapasitesi, 3 diş ünitesi, 10 hemodiyaliz cihazı, acil sağlık hizmetleri istasyonu ve birinci seviye acil servisle sağlık hizmeti sunan Gemerek Devlet Hastanesi'nin açılışı için tören düzenlendi.
Törende konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak amacıyla her geçen gün yeni yatırımı hayata geçirdiklerini belirtti. Sağlık kurumlarının niteliği ile o şehirde yaşayan insanların yaşam kalitesi arasında önemli bir bağ olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:
"Bugün açılışını yaptığımız hastanemiz gerek yatak kapasitesiyle gerekse diğer birimleriyle ilçemizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesine çok önemli katkıda bulunacaktır. Hastanemiz, teknolojik altyapısı, modern donanımı ve hepsinden önemlisi uzman kadrosuyla da vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti verilmesini sağlayacaktır." 

Konuşmaların ardından Şimşek ve beraberindekiler hizmete açtıkları hastaneyi gezerek, hasta ve doktorlarla sohbet etti. Programa AK Parti Sivas milletvekilleri Hakan Aksu ve Rukiye Toy, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı.

 

Etiketler:
sivassivas haberlerigemerekgemerek haberleriaçılış

DİĞER HABERLER

Prostat cinsel yaşamı etkiler mi?
Prostat cinsel yaşamı etkiler mi?
15 Şubat 2024 Perşembe