YeşilayFest'ten Gençlere Bağımlılıkla Mücadele Desteği

YeşilayFest gençleri bağımlılıkla mücadele için biraraya getirdi

YeşilayFest gençleri bağımlılıkla mücadele için biraraya getirdi

2-3 Mart tarihlerinde, Yeşilay Sakarya Gençlik Merkezi'nde düzenlenen YeşilayFest, gençlerin aktif katılımıyla gerçekleşti.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Genç Yeşilay Kulübü iş birliğiyle düzenlenen etkinlik, bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalığı artırmayı hedefledi.

Toplumu olumsuz etkileyen bağımlılıkları önlemek ve gençlerin sağlıklı gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen YeşilayFest, Sakarya'da gerçekleşti. Festival, gençlerin yeteneklerini sergileme fırsatı sunarken, fiziksel ve zihinsel sağlıklarını güçlendirecek aktiviteler de içerdi. Açılış törenine Sakarya Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Yeşilay Genel Müdürü M. Nurullah Atalan, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay ve diğer önemli isimler katıldı.

Festivalde, "Şişenin Dibi Sergisi", "Alkol Farkındalık Gözlüğü" gibi etkinliklerin yanı sıra oyunlar, konserler, film gösterimi, drama atölyeleri ve sportif faaliyetler de yer aldı. Ayrıca, "Yeşilay'ın Gönüllü Çalışmalarında Kültür ve Sanat Faaliyetleri Çalıştayı" da düzenlendi.

Yeşilay Genel Müdürü M. Nurullah Atalan, festivalle ilgili olarak, "Bağımlılıkla mücadelemizi genişletmek ve sağlıklı yarınlar için insanlığa hizmet etmek en önemli sorumluluğumuz. Desteğini bizden esirgemeyen herkese ve değerli gençlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

"Şişenin Dibi Sergisi"nde alkolün zararlarına dikkat çekilirken, "Alkol Farkındalık Gözlüğü" etkinliğiyle katılımcılar alkolün etkilerini simüle ederek farkındalık kazandılar. Festivalde, gençler kutu oyunlarıyla eğlendi, drama atölyelerine katıldı ve sportif faaliyetlerle aktif bir şekilde vakit geçirdi. Ayrıca, açık hava sinemasında "Rüzgârı Dizginleyen Çocuk" filmi izlendi. 

DİĞER HABERLER