Yeşilay 104 Yaşında: Bağımlılıklara Karşı Mücadelede

YEŞİLAY'ın 104. Kuruluş Yılı Kutlanıyor

YEŞİLAY'ın 104. Kuruluş Yılı Kutlanıyor

Bağımlılıklarla Mücadelede Öncü Rol YEŞİLAY, 104. Kuruluş Yılını kutluyor

YEŞİLAY, 104 yıldır bağımlılıklarla mücadelede liderliğini sürdürüyor. Türkiye'de ve dünyada 120 şube, 107 danışmanlık merkezi ve 2 rehabilitasyon merkeziyle hizmet veren YEŞİLAY, sağlıklı bir gelecek için çalışıyor.
YEŞİLAY, 104 yıldır bağımlılıklarla mücadelede öncü rolünü sürdürüyor. 120 şube, 107 danışmanlık merkezi ve 2 rehabilitasyon merkeziyle Türkiye'nin yanı sıra 97 ülkede faaliyet gösteren YEŞİLAY, sağlıklı bir yaşam için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.


Her Yıl 14 Milyon Öğrenciye Bilinçlendirme

Yeşilay, Türkiye'de ve yurt dışında düzenlediği etkinliklerle her yıl milyonlarca insana ulaşıyor. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM), Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM) ve Yeşilay Yaşam Becerileri (YYB) programlarıyla yaklaşık 14 milyon öğrenci ve 3 milyon yetişkini bağımlılıklara karşı bilinçlendiriyor.

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri ile Destek

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM), alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığıyla mücadele eden bireylere ücretsiz psikososyal destek sağlıyor. YEDAM'a 115 çağrı merkezi üzerinden her yerden ulaşılabiliyor.

Yeşilay, Türkiye'deki 107 YEDAM ile bağımlılıkla mücadeleye destek veriyor. YEDAM'a bugüne kadar sigara/tütün bağımlılığı için 15.975 kişi, alkol ve madde bağımlılığı için 22.136 kişi başvurdu.

 

DİĞER HABERLER