3 Oy Alarak Tarihe Geçti

3 oy alarak tarihe geçti

3 oy alarak tarihe geçti

Türkiye'de 31 Mart Pazar günü sandık başına giden 48 milyon 256 bin 117 seçmen, 5 yıl boyunca yerel yöneticilerini seçti.

Kesin olmayan sonuçlara göre, 30 büyükşehir belediye başkanlığında CHP 14, AK Parti 12, DEM Parti 3, Yeniden Refah Partisi 1 belediye başkanlığı kazandı. 2020 yılında kurulan Güç Birliği Partisi ise tek adayını Mudurnu ilçesinden gösterdi. Aday olarak belirlenen evli ve 4 çocuk babası 48 yaşındaki Doğramacı, pazar günü gerçekleştirilen seçimde 3 oy aldı.
Doğramacı, Türkiye tarihinde "en az oy alan partinin adayı" oldu. Kendisi ve ailesinin ikametinin Bolu kent merkezinde olması nedeniyle adaylığını koyduğu ilçede oy kullanamadı. Doğramacı, yaptığı açıklamada, partilerinin 2020'de kurulduğunu belirterek, adaylığının parti yönetimi tarafından ortak kararla açıklandığını ve vatandaşa duyurulmadığını ifade etti.
Seçim çalışması yapmadıklarını ve sadece seçim pusulasındaki amblem üzerinden oy aldıklarını dile getiren Doğramacı, 3 oyun kendilerine ait olduğunu ve ileride bu desteğin artacağını umut ettiğini belirtti. Mudurnu ilçesinde sadece bu seçime katıldıklarını, diğer illerde adaylarının olmadığını ve seçim yeterliliğini koruyabilmek için bu adımı attıklarını ifade etti. Ayrıca, ailesiyle birlikte Bolu'da ikamet ettiklerini ve aldıkları 3 oyun, diğer adaylara destek olmak için önemli olduğunu vurguladı.

 

DİĞER HABERLER