ABB Başkanı Mansur Yavaş Mazbatasını Aldı

ABB Başkanı Mansur Yavaş mazbatasını aldı

ABB Başkanı Mansur Yavaş mazbatasını aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden seçilmesinin ardından şükranlarını dile getirdi ve Ankara'nın güvenini bir kez daha kazandığını belirtti. Yavaş, "Mansur Yavaş Belediyeciliği" anlayışının halk tarafından tescillendiğini vurgulayarak, gelecekte de Ankara'ya adil ve şeffaf hizmetler sunacaklarını söyledi.

Yavaş, Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde tekrar ABB Başkanlığına seçilmesinin ardından mazbatasını aldı. Törende eşi Nursen Yavaş, kızları ve torunuyla birlikte parti teşkilatı da yer aldı.
Mansur Yavaş, ailesiyle birlikte mazbata alımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yavaş, 5 yıllık hizmet sürecinin sonunda Ankara halkına ve parti teşkilatına teşekkür ederek, hesap verebilir, şeffaf ve katılımcı belediyeciliği sürdüreceklerini belirtti.
Ankara'nın, Mustafa Kemal Atatürk'ün emaneti olarak dünya başkentleri arasında rekabet edecek bir kent olması için çalışacaklarını dile getiren Yavaş, önemli projelerin beklediğini ve önceliklerinin insan sağlığını koruyan çalışmalar olduğunu ifade etti.
CHP'nin belediye meclisinde çoğunluğu elde etmesiyle ilgili soruya ise Yavaş, bekleyen projelerin hayata geçirileceğini ve engellerin aşılarak Ankara'nın gelişimine hızla devam edileceğini söyledi. Ayrıca, yeni seçilen belediye başkanlarına Ankara'ya birlikte hizmet etme çağrısında bulundu.

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe