“Adana cezalandırılıyor”

“Adana cezalandırılıyor”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, yapılmayan, tamamlanamayan kamu yatırımlarının Adana’nın kaderi haline geldiğini kaydederek, Resmi Gazete’de yayınlanan 2022 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 2013 yılından bu yana dosyası bekleyen Adana Hafif Raylı Sisteminin 2. Etabının, yatırım programına yine alınmadığını belirtti.

HABER MERKEZİ-TBMM Genel Kurulu’nda Adana Hafif Raylı Sisteminin 2. Etabının yatırım programına alınmamasına sert tepki gösteren Bulut, şunları söyledi:

“Adana’nın ihtiyacı olan bu yatırımın programa alınmamasına şaşırdık mı? Hayır. Adana Büyükşehir Belediyemizin hazırlama sürecini Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Hazine bürokratlarıyla birlikte yürüttüğü, şifahi onaylarının alındığı projenin onaylanmamasının nedeni tamamen siyasidir.    

GAREZİNİZ KİME?

Üvey evlat muamelesi gören Adana, Adanalılar makul bir açıklama bekliyor. Gareziniz, kininiz Adana’ya mı, seçim kazanan Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a mı? Adana’nın şehir içi trafiğini rahatlatacak, Adanalı hemşerilerimizin hayatını kolaylaştıracak bu projeye onay vermeyerek sadece Büyükşehir Belediyemiz değil, bütün Adana cezalandırılıyor.  Buradan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na çağrıda bulunuyorum.  Adanalı’nın trafik çilesine son verecek metro projesini bir an önce yatırım programına alın”

 

 

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER