Aylin Nazlıaka Kadın Buluşmasına Katıldı

Aylin Nazlıaka kadın buluşmasına katıldı

Aylin Nazlıaka kadın buluşmasına katıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Edirne'de gerçekleştirilen "Kadın Buluşması" toplantısında kadınlarla bir araya geldi.

Program, CHP Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bir restoranda gerçekleştirildi ve Nazlıaka, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde CHP Edirne Belediye Başkan adayı Filiz Gencan Akın'a destek istedi.
Nazlıaka, AK Parti'nin politikalarını eleştirerek, CHP'nin kadınlara yönelik politikalarını aktardı. Edirne'nin Cumhuriyet'in, aydınlığın, özgürlüğün ve eşitliğin kenti olduğunu vurgulayan Nazlıaka, seçimlerin önemine dikkat çekti.
Kadına yönelik şiddete de değinen Nazlıaka, CHP'nin genel merkezinde hayata geçirdikleri bir projeyle mücadele ettiklerini belirtti. İstanbul Sözleşmesi'nin bir maddesini uygulayarak, 7 gün 24 saat faaliyet gösteren bir çağrı merkezi kurduklarını ve 444 82 85 numaralı hattın Türkiye'nin her yerinden arayan kadınlara derhal yardım sağladıklarını ifade etti.
Nazlıaka, kadın odaklı birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve 31 Mart'tan sonra da "Edirne'ye kadın eli değeceğini" vurguladı.
Toplantıya, CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, CHP Edirne Belediye Başkan adayı Filiz Gencan Akın ve partililer de katıldı.

 

DİĞER HABERLER

Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe