Bahçeli'den CHP'ye Sert Sözler: DEM'lenmiş CHP

Bahçeli: DEM'lenmiş CHP yenilgiye uğrayacak

Bahçeli: DEM'lenmiş CHP yenilgiye uğrayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada çeşitli konulara değindi. İşte Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Bahçeli, CHP'nin Demokratik Sol Parti (DEM) ile birleşmesine atıfla, "DEM'lenmiş CHP, Anadolu irfanı karşısında yenilgiye uğrayacaktır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki Tunceli ilinin eski adı olan Dersim'e vurgu yaparak, "Türkiye’de 'Dersim' diye bir yer yoktur. Olan ise tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli’dir" şeklinde konuştu.MHP'nin Misak-ı Milli'nin ilan edilişinin 104. yılında düzenleyeceği ilk açık hava toplantısını Mersin'de gerçekleştireceğini belirten Bahçeli, 4 Şubat'ta ise Manisa'da bir toplantı yapacaklarını açıkladı.

Bahçeli, İstanbul'a muradına ereceklerini, Ankara'da Altınok mührü vuracaklarını ve İzmir'de de dağın sıcaklığını hissettireceklerini ifade etti.

Filistin meselesine de değinen Bahçeli, bağımsız ve egemen Filistin devletinin kabul edilmesi gerektiğini belirterek, "Bebekleri öldüren barbarların yakasından tutulup burunlarından fitil fitil getirilmeli" dedi.

Bahçeli'nin bu açıklamaları, MHP'nin güncel siyasi gündemine dair önemli mesajları içermekte ve partisinin politikalarını vurgulamaktadır.

 

Etiketler:
Devlet Bahçeli

DİĞER HABERLER