Bakan Bayraktar'dan Maden Ocağı Açıklaması

Bakan Bayraktar'dan maden ocağı açıklaması

Bakan Bayraktar'dan maden ocağı açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni ocağında 13 Şubat'ta meydana gelen toprak kaymasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar , Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni ocağında 13 Şubat'ta meydana gelen toprak kaymasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Bayraktar, çalışmaların hızla devam ettiğini ve 9 işçiyi bulma hedeflerinin bayrama kalmadan gerçekleşmesini umduklarını belirtti.
Ayrıca, çevreyle ilgili alınan tedbirlerin sürekli olarak takip edildiğini ve herhangi bir çevre veya halk sağlığını tehdit edecek durum olmadığını vurguladı. Bayraktar, devletin bu süreci yakından takip ettiğini ve tüm imkanların seferber edildiğini ifade etti.
AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman da bu ziyarette yer aldı.
Bayraktar, "Çalışmalarımıza hala devam ediyoruz. Dün de bu çalışmaları tekrar yerinde takip etmek ve oradaki hem İliç'te kayıp madenci kardeşlerimizin aileleri ile birlikte olmak, İliç'teki vatandaşlarımızla birlikte olmak için buraya geldik. Aslında 35-36 gündür Erzincan'dayız, Sayın Valimizle hep İliç'teydik. Dolayısıyla bugün Valiliğimizi ziyaret ettik. Birazdan belediyemizi ziyaret edeceğiz.
Netice alacağımıza inanıyoruz. İliç'teki çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. İnşallah hedefimiz bayrama kalmadan özellikle bu 9 ailemize, bekledikleri bu çalışma arkadaşlarımızı bulmak. Dolayısıyla bunun için yoğun bir gayret devam ediyor. Malum mevsim biraz yağışlı mevsime döndü. Dolayısıyla yağışa rağmen bütün çalışmalar devam etmekte. İnşallah herhangi bir emniyetten taviz vermeden, yani orada çalışan arkadaşlarımızın da sağlığı ve iş güvenliği önemli. Bu çerçevede kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Netice alacağımıza inanıyoruz. Bunun yanında çevreyle alakalı tedbirlerimiz ve ölçümlerimiz aralıksız devam ediyor. Bütün ölçümler düzenli yapılıyor. Çok şükür şu ana kadar herhangi bir şekilde halk sağlığını ve çevreyi tehdit edecek bir olumsuzluk yoktur. Devletimiz bütün imkanlarıyla olay yerindedir, takibini ve işlemleri devam etmektedir." şeklinde açıklamada bulundu.
 

DİĞER HABERLER

Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe