Bakan Mehmet Fatih Kacır Adıyaman'da Konuştu

Bakan Kacır Adıyaman Valiliği’ni ziyaret etti

Bakan Kacır Adıyaman Valiliği’ni ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Adıyaman ziyareti sırasında, yaklaşık bir yıl önce Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok ilin etkilendiği deprem sonrası devam eden yeniden yapılanma gayretlerine dikkat çekti.


Bakan Kacır, bu ziyaret kapsamında, tüm etkilenen illerdeki inşa ve onarım çalışmalarının sürdüğünü vurguladı. Adıyaman Valisi Osman Varol'la gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaşarak, özellikle ekonomik altyapıların güçlendirilmesine yönelik atılımlarına değindi.

Valilik Şeref Defteri'ni imzaladıktan sonra ifadelerini paylaşan Bakan Kacır, "Kahramanmaraş merkezli yaşanan felaketin yaralarını sarabilmek adına, devlet olarak elimizden gelen desteği sürdürüyoruz. Önceliğimiz, etkilenen şehirlerimizin hızla normale dönebilmesi ve ekonominin tekrar canlanması" dedi.

Kacır ayrıca, depremin ardından yapılan yeni konutların daha fazla aileye teslim edileceğinin de müjdesini verdi.

Bakan Kacır, süreçte yoğun bir çaba sarf ettiklerini şu sözlerle ifade etti:

"Depremden etkilenen güzel şehirlerimizin yeniden eski canlılığına kavuşması için hem organize sanayi bölgelerinde hem de küçük sanayi sitelerinde yatırımlarımızda ivme kazandık. Enerjimizi sanayi altyapıları ve üretim kapasitelerinin genişletilmesine odakladık. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) yanında olmaya ve onların da bu süreçten güçlenerek çıkabilmelerini sağlamaya devam ediyoruz."

Kacır ayrıca, yeni projelerin ve atılacak adımların sinyallerini vererek, "Adıyaman başta olmak üzere tüm etkilenen illerimizdeki geleceğe dönük projelerimizle, yeniden yapılanmanın yanı sıra sürdürülebilir gelişimi de göz ardı etmiyoruz" diye konuştu.

Vali Varol ile gerçekleştirilen toplantıda, şehrin ve bölgenin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar masaya yatırıldı. Bakan Kacır, Vali Varol'dan, bölgedeki yeniden yapılanma çalışmaları ve ekonominin çarklarının ne yönde döndüğüne dair ayrıca bilgi aldı. AA

 

Etiketler:
mehmet fatih kacır

DİĞER HABERLER