Bakan Kacır: İzmir'de

Bakan Kacır: İzmir'de

Bakan Kacır: İzmir'de

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İzmir Kalkınma Ajansı projeleri açılış törenine katılarak konuşma yaptı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır;
İzmir Kalkınma Ajansı Projeleri Açılış Töreni'nde bir konuşma yaptı.

Bakan Kacır:”Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde TÜRKSAT 6A’yı uzaya gönderecek ve kendi haberleşme uydularını üretebilen 10 ülkeden biri olacağız"Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,konuşmasında Türkiye'nin rüzgar enerjisi alanındaki gelişimine vurgu yapan Bakan Ersoy, Türkiye'nin Avrupa'da rüzgar enerjisi lideri olma yolunda önemli adımlar attığını belirtti. Önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye'nin rüzgar enerjisi alanında Avrupa'nın lider ülkesi olacağını ve İzmir'in bu liderliğin Türkiye'deki öncü şehri olacağını ifade etti.
Bakan Ersoy, İzmir'de gerçekleştirilen açılış töreninde 11 eserin ve projenin açılışından memnuniyet duyduklarını dile getirdi. İzmir'e yapılan sabit yatırımların miktarını ve niteliğini aktararak, kentin üretim, sanayi ve ticaret potansiyeline vurgu yaptı.Ayrıca, İzmir'in bilim, teknoloji ve kültür alanlarındaki gelişmelerine yönelik desteklerin önemini vurguladı.Bakan Ersoy'un konuşması, İzmir'in rüzgar enerjisi sektöründeki başarısını ve gelecek planlarını içeriyordu. İzmir'in yeşil ve yenilenebilir enerji alanındaki liderliğini güçlendirmek için yapılan yatırımlara değindi ve Türkiye'nin bu alanda Avrupa'da en iddialı ülkelerden biri olduğunu vurguladı. Bakan Ersoy, İzmir'in yerel düzeyde bekleyen potansiyelini harekete geçirmek ve kenti daha da geliştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
İzmir Valisi Süleyman Elban ,AK Parti İzmir Milletvekili ve Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, İZKA Genel Sekreteri Mehmet Yavuz'un da birer konuşma yaptığı etkinliğe AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysi Şahin, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli de katıldı. 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe