Bakan Mahinur Özdemir Göktaş Bursa'da

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş Bursa'da

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş Bursa'da

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Göktaş, Bursa'da "Yunuseli Aile Destek Merkezi ve Ana Kucağı"nın açılışında katıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Bursa'da gerçekleştirilen "Yunuseli Aile Destek Merkezi ve Ana Kucağı"nın açılış töreninde konuştu.Bakan Göktaş, yaptığı konuşmada, aile ve toplum refahına yapılan her katkının sağlıklı ve mutlu bir gelecek için önemli olduğunu vurgulayarak, bu hizmetlerde yerel yönetimlerin önemli bir rol oynadığını belirtti. 0-3 yaş arası çocuklar için mahalle odaklı kreş modelinin yaygınlaştırılmasının önemine değinen Göktaş, bu modelin kadınların iş ve aile hayatı arasında tercih yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi.

Açılışta konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise merkezin ücretsiz hizmet vereceğini ve benzer alanların sayısını artırma hedeflerinin olduğunu ifade etti.Açılış töreni sonrasında "Yunuseli Aile Destek Merkezi ve Ana Kucağı" resmi olarak hizmete açıldı. "31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakımızla büyük bir zafere imza atacağız"Merkezin AK Parti'nin 22 yıldır millete sunduğu hizmet belediyeciliğinin somut göstergesi olduğunu vurgulayan Göktaş, "Yunuseli Aile Destek Merkezimiz açtığı kurslarla bilişim teknolojileri, giyim, el sanatları, yabancı dil ve kişisel gelişim alanlarında vatandaşlarımıza destek olacak. Ücretsiz hizmet verecek olan ana kucağı kreşi ise ailelerin çocuklarını güvenle bırakacakları bir eğitim yuvası olacak.Çocuklarımız paylaşmayı, dayanışmayı ve birlikte çalışmayı öğrenecekleri bu kreşte, aynı zamanda yaşadıkları şehrin kültürel ve manevi değerlerini öğrenerek büyüyecekler." diye konuştu.Göktaş, Türkiye’nin dört bir yanında böylesi kuruluşları yaygınlaştırmak için bakanlık olarak çalışmaları büyük gayretle sürdüreceklerini dile getirerek, 22 yıldır AK Parti belediyeciliğiyle 81 ili daha yaşanabilir, dirençli ve huzurlu şehirler haline getirdiklerini anlattı.Türkiye'nin dört bir yanını büyük eserlerle ve dev yatırımlarla donattıklarını ifade eden Göktaş, sözlerini şöyle tamamladı:"Belediyelerimiz şehirlerin altyapı ihtiyaçlarını giderirken sosyal politikaları da ihmal etmedi.Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz merkezlerle AK Parti, yerelde eser siyasetinde, hizmet siyasetinde önemli başarılara imza attı. Şimdi önümüzde 31 Mart seçimleri var. 12 gün sonra hepimiz sandıklara gideceğiz. Bursa'da 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakımızla büyük bir zafere imza atacağız. Büyük bir samimiyetle Bursa'ya hizmet eden Alinur Aktaş başkanımızla eser siyasetimize, hizmet siyasetimize ilk günkü heyecanla devam edeceğiz. Biz de bakanlık olarak, başkanlarımızın her daim yanında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde, Cumhur İttifakı ile Türkiye Yüzyılı'nda Bursa'yı her alanda güçlü bir şehir haline getirmek için çalışacağız."dedi.

 

DİĞER HABERLER

Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe