Bakan Yumaklı Çiftçilere Tohum Dağıttı

Bakan Yumaklı çiftçilere tohum dağıttı

Bakan Yumaklı çiftçilere tohum dağıttı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, kent tarımını özellikle büyükşehirlerin çevresinde geliştirmek istediklerini belirtti ve bu konuda yerel yönetimlerin büyük sorumlulukları olduğunu vurguladı.

"Mamak Kutludüğün Bilim ve Sanat Merkezi"nde gerçekleştirilen "Vatandaşlarla Buluşma ve Tohum Dağıtımı" programına Bakan Yumaklı, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl ve Mamak Belediye Başkan Adayı Asım Balcı katıldı.
Yumaklı, burada yaptığı konuşmada, 40 ildeki ilçeleri gezerek vatandaşlarla bir araya geldiklerini ve talep ve isteklerini dinlediklerini açıkladı.
Ankara'nın çevresinin tarımsal üretim potansiyeline sahip olduğunu belirten Yumaklı, kent tarımını geliştirmek için projeler yürüttüklerini söyledi. Mamak gibi şehirlerin de bu potansiyeli harekete geçirmek için önemli olduğunu vurguladı ve yerel yönetimlerin rolünün büyük olduğunu dile getirdi.
Bakan Yumaklı, 2023 Mayıs'ından itibaren Türkiye'deki tarım anlayışını şekillendirmeye başladıklarını ve her işin planlanması gerektiğini belirtti. Suyun verimli kullanımının önemine de değindi ve tarım potansiyeli olan bölgeler için planlama yapılması gerektiğini vurguladı.
Mamak'ın tarım potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Yumaklı, önümüzdeki dönemde Mamak için projeler gerçekleştireceklerini ifade etti. Bakan Yumaklı, Mamak halkının desteğinin önemli olduğunu belirterek, bu projelerin gecikmeden hayata geçirileceğini vurguladı.
Programın sonunda Bakan Yumaklı, "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi Tohum Dağıtım Programı" kapsamında çiftçilere nohut tohumu dağıttı.

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe