Buket Aydın'dan "Oyum size değil Ekrem Bey" Çıkışı

Buket Aydın'dan "Oyum size değil Ekrem Bey" çıkışı

Buket Aydın'dan "Oyum size değil Ekrem Bey" çıkışı

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kadın seçmenlere yönelik sözleri tartışma yarattı. Buket Aydın'ın" Ben ev kadını değilim, oyum da size değil Ekrem Bey' demesi yankı uyandırdı.

Buket Aydın'ın , İmamoğlu'nun ev hanımlarına yönelik sarf ettiği sözlere tepki olarak, "Niye çalışan kadınlar size mi oy veriyor? Ben ev kadını değilim oyum da size değil mesela Ekrem Bey bunu da böyle söylemek isterim" şeklinde ifade etti.

 'BU BAKIŞ AÇISI CHP ZİHNİYETİNİN TEZAHÜRÜ, YANSIMASI'

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum da İmamoğlu'nun söz konusu açıklamasına sert tepki gösterdi. Kurum, "Bunların işte hayatı böyle milleti ayrıştırmakla geçti. Ev kadınlarımızı siyasi tercihlerinden dolayı ayrıştırıyorlar. Kadın statüsünde değerlendirmiyorlar ya düşünebiliyor musunuz? O annelerimizi, ev kadınlarımızı... Biz her bir vatandaşımızı eşit görüyoruz. Hiçbir kimseyi ayırt etmedik, ayrıştırmadık, nedir bu bakış açısı ya? Bu bakış açısı CHP zihniyetinin tezahürü, yansıması. Aynı anlayış devam ediyor, ne yaparsanız yapın değişmez. Sen şimdi geliyorsun benim ev hanımı kardeşimizi siyasi tercihinden dolayı ayrıştırıyorsun. Az bekle, sabret. Bak ev kadınları da, gençlerimizde, vatan sevdalısı arkadaşlarımızda ona gereken cevabı sandıkta verecek." dedi.

İMAMOĞLU KADINLARI HEDEF ALMIŞTI

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayın programında kadınların çoğunlukla AK Parti'ye oy verdiği bilgisi sonrası "Ev kadınları daha çok oy veriyor" diyerek ev kadınlarını hedef almıştı. 

 

DİĞER HABERLER

CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe