CHP Adana İl Başkanlığı Kurultaya Kılıçdaroğlu’nu aday gösterdi

CHP Adana İl Başkanlığı Kurultaya Kılıçdaroğlu’nu aday gösterdi

CHP Adana İl Başkanlığı Kurultaya Kılıçdaroğlu’nu aday gösterdi

HABER MERKEZİ- Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Nevşehir ‘in Cumhuriyet Halk Partili 6 il başkanı ortak açıklama yaparak, Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini ifade etti.


Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Zeydan Karalar’ın da yer aldığı destek listesinde Kemal Kılıçdaroğlu kurultayda tekrar genel başkanlığa aday gösterildi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kurultaya aday gösterilmesi halinde gireceğini söylemişti.

Bildiriyle birlikte, Adana’nın 30 delegesinden 29’unun, Mersin’in ise 26 kurultay delegesinin tamamının imzaları CHP Genel Merkezi’ne önümüzdeki hafta başı teslim edilecek.CHP Adana İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “Ülkemiz ve coğrafyamızın içinde bulunduğu olumsuz koşullar ve halkımızın yaşadığı derin ekonomik krizin içinde, Cumhuriyetimizin 100.Yılında partimizin 38.Olağan Kurultayını gerçekleştireceğiz. Kurultay sonrasında yeni kadrolar, yeni fikirler ve yeni bir tüzükle Türkiye’nin kötü gidişatının durması; halkımızın barış, refah ve huzur içinde yaşaması için mücadelemizi artan bir kararlılıkla sürdüreceğiz.” denildi.
Türkiye’nin 2. yüzyılında yerelde ve genelde iktidar vurgusu

“Partimiz 100 yıllık demokrasi mücadelesinin 2.Yüzyılında önce yerel, ardından genel iktidara ulaşarak vatandaşlarımızın hak ettiği daha adil, eşit ve demokratik bir Türkiye özlemini giderecektir” ifadelerinin yer aldığı açıklamada şunlar dile getirildi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin her ferdi halkımızın partimizden beklentilerinin ve sorumluluklarının bilincindedir. Tamamlanan ilçe ve il kongrelerimiz ardından kurultayımızı birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları ile gerçekleştireceğiz. Kasım ayının sonunda yapılacak olan ‘’Tüzük Kurultayı’’ ile örgütlerimizin ve üyelerimizin beklentilerine cevap verecek daha demokratik bir tüzüğü hep birlikte inşa ederek iktidar yürüyüşümüze devam edeceğiz.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin üye, örgüt ve program partisi olduğu belirtilen açıklamada “Tüzükten programa, çalışma yöntemlerinden kadrolara kadar halkımızda heyecan uyandıracak, fikri temelleri olan bir yenilenme sürecini gerçekleştirmek, ülkemize, milletimize ve geleceğimize karşı duyduğumuz sorumluluğun gereğidir. Bizler, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri ve Nevşehir il başkanları olarak ülkemizin ve bölgemizin sorunları, çözüm önerileri ve temsil gibi konularda istişare ve ortak akıl kültürüne dayalı bir işbirliği içindeyiz.” sözlerine yer verildi.
Gemiyi limana yanaştıracak kaptan: Kemal Kılıçdaroğlu

Yenilenme vurgusu yapılan açıklamanın devamında şunlar yer aldı:

“Parti örgütümüz ve kurultay delegelerimizle yaptığımız değerlendirmeler sonucunda partimizin yenilenme sürecini Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirme konusundaki kararımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. 38.Olağan Kurultayımızda ‘’Genel Başkan Adayı’’ olarak önerdiğimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gemiyi limana yanaştıracak olan kaptan ve sadece partimizdeki değil ülkemizdeki büyük değişim ve dönüşümün önünü açacak olan kişidir.

Kurultayımızın partimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor; tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.”

 

Etiketler:
CHP, Adana, Olağanüstü Kurultay, Kemal Kılıçdaroğlu

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER