CHP Hatay Seçimi Sonuçlarına İtiraz Etti

CHP Hatay seçimi sonuçlarına itiraz etti

CHP Hatay seçimi sonuçlarına itiraz etti

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökçe Gökçen ve Murat Bakan, beraberinde milletvekilleri, avukatlar ve partililerden oluşan bir heyetle birlikte Hatay İl Seçim Kurulu'na giderek seçim sonuçlarına itirazda bulundu.

Heyet, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görevlendirmesiyle Hatay'a geldiklerini açıkladı. Gökçe Gökçen, gazetecilere yaptığı açıklamada süreci yakından takip ettiklerini ve Hatay halkının iradesinin sandığa yansıması ve itirazların doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Gökçen, "Hatay'da yaşanan oy dağılımında itirazlarımız sonucunda değişiklikler oldu. Ancak Hatay'daki iradenin gasbedilmesine asla izin vermeyeceğiz." dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan da partisinin ülke genelindeki seçim zaferini Hatay'da taçlandırmak istediklerini ifade ederek, Hatay seçmeninin iradesine sahip çıkacaklarını vurguladı.
Hatay CHP İl Başkanı Hakan Tiryaki ise süreci titizlikle izleyeceklerini ve gerekli müracaatları yapacaklarını belirtti.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı adayı Mehmet Öntürk kazanmıştı. CHP adayı Lütfü Savaş ise seçim sonuçlarına itiraz etmişti.

 

DİĞER HABERLER