Gürsel Tekin CHP'den İstifa Etti

CHP'de Gürsel Tekin istifa etti

CHP'de Gürsel Tekin istifa etti

Eski CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla CHP'den istifa ettiğini duyurdu.

CHP'li Gürsel Tekin, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel ilkelerinin tüzük ve programlarında yer aldığını, ancak partinin Atatürkçü ve sosyal demokrat kimliğinden uzaklaştırıldığını belirtti.

Tekin, CHP'nin artık çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye'de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip olmadığını ifade etti. Partinin liyakat ve ehliyetin olmadığı bir yapı haline dönüştüğünü savundu. Parti içi hemşehricilik, gruplaşma ve ekipleşmenin ön plana çıktığını, makam ve mevkilerin bu ilişkilerle dağıtıldığını vurguladı.

CHP'nin iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesine odaklandığını, parti hukukunun ve emekçilerinin haklarının yok sayıldığını dile getiren Tekin, ideoloji ve ilke yerine kişisel ilişkilerin belirleyici hale geldiğini söyledi.

Tekin, partinin her seviyesinde görev almış biri olarak, bu durumun kendisi için acı verici olduğunu belirtti. Bu nedenle, inandığı ilkeler uğruna hayatını adadığı CHP'den istifa ettiğini açıkladı ve bundan sonra da bu ilkeler için çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.

 

Etiketler:
CHP

DİĞER HABERLER