CHP’li Aday Hayali Proje İle Gündemde

CHP’li aday hayali proje ile gündemde

CHP’li aday hayali proje ile gündemde

CHP'li Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi'nde geçirdiği iki yıl boyunca bir dizi skandala imza attı. 

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre 200 bin dolarlık nakit rüşvet operasyonu sonrası dönemin Başkan Yardımcısı olan ve daha sonra Belediye Meclisi tarafından Başkan Vekili seçilen Melek Mızrak Subaşı, Belediye yönetiminde çeşitli skandallara karışmıştı.
Sokakları yağmurda göle dönüştüren, barınaktaki hayvanları öldüren ve şehri saran lağım kokularını naylon poşetlerle örtmeye çalışan Subaşı, ayrıca belediyenin yemek organizasyon işlerini kendi eşinin şirketi olan Subaşı Yemek Sanayi'ne vermişti. Tüm bu skandallara rağmen, CHP Genel Merkezi tarafından aday gösterilmişti.
Ancak son zamanlarda, seçimleri kaybedeceğini anlayan Melek Mızrak Subaşı'nın stratejisi değişti. Algı odaklı bir kampanya yürütüyor ve destek için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sırtını dayıyor.
Ancak dikkat çeken bir projeyi sunamayan Subaşı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketlerinden KİPTAŞ aracılığıyla Bilecik'teki dar gelirli vatandaşlara ucuz konutlar yapacağını vaat etti. İlk etapta 500 konut inşa edeceklerini ve uygun ödemelerle dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapacaklarını duyurdu.
Ancak eleştirilere göre, bu proje sadece seçim öncesi bir hamle ve gerçekte hayal ürünü. Subaşı'nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun seçimi kazanacağına güvenerek davrandığı ve Bilecik'i adeta İstanbul'un bir ilçesi gibi göstermeye çalıştığı öne sürülüyor.
İstanbul'da da benzer bir projede yaşanan eksiklikler de göz önüne alındığında, Subaşı'nın vaatlerine karşı şüpheyle yaklaşılması gerektiği belirtiliyor.

 

DİĞER HABERLER

CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe