CHP’li Soyugüzel AK Parti’ye Katıldı

CHP’li Soyugüzel AK Parti’ye katıldı

CHP’li Soyugüzel AK Parti’ye katıldı

Bitlis Belediye Başkan adayı olan Selim Soyugüzel, Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ederek AK Parti'ye katıldı.

Soyugüzel, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, CHP'den istifa ettiğini ve artık Bitlis Belediye Başkan adaylığından çekildiğini açıkladı. Ayrıca, bugün düzenlenmesi planlanan mitingin saatinin değiştirildiğini iddia etti ve bu durumun kendisini rahatsız ettiğini belirtti.
Soyugüzel, şu sözlerle konuşmasını sürdürdü: "Bu ülke hepimizin. Ben, artık AK Parti'nin Bitlis Belediye Başkan adayı Nesrullah Tanğlay'ı desteklemek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde olacağım. AK Parti teşkilatıyla birlikte pazar günü yapılacak seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Milletimizin yanında ve devletimizin emrinde olacağımızı belirtmek isterim. Güçlü ve birlikte hareket ederek başarılı olacağız."
AK Parti Bitlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, Soyugüzel'e destek verdiği için teşekkür etti ve AK Parti'nin her zaman samimi ve hizmet odaklı bir parti olduğunu vurguladı.
AK Parti Bitlis İl Başkanı Kadir Köstekçi ise Soyugüzel'in AK Parti'ye katılmak isteğini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti ve birlikte başarıya ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.
Bitlis Belediye Başkan adayı olan Nesrullah Tanğlay da Soyugüzel'le akraba olduklarını belirterek, Bitlis'te yaşanan bazı olayların gösterdiği gibi, CHP ve DEM Parti'nin işbirliği yaptığını iddia etti ve halktan destek istedi.
Konuşmaların ardından Soyugüzel'e AK Parti rozeti takıldı. Toplantıya, eski AK Parti Bitlis milletvekili Vahit Kiler, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Emre Güzelsoy, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Doğan Daldagül ve diğer parti üyeleri katıldı.

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe