Denizli Cumhur İttifakı Adayları Açıklandı

Cumhur İttifakı'nın Denizli'deki başkan adayları belli oldu

Cumhur İttifakı'nın Denizli'deki başkan adayları belli oldu

Cumhur İttifakı'nın 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Denizli'nin 19 ilçesinden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu.


Cumhur İttifakı Denizli Aday Tanıtım Toplantısı, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Elitaş, toplantıda yaptığı konuşmada, parti teşkilatları olarak seçime kısa bir süre kala yoğun bir çalışma sürdürdüklerini dile getirdi.
Denizli'nin, AK Parti'nin belediyecilik vizyonuna örnek olduğunu anlatan Elitaş, "Denizli, AK Parti iktidarıyla birlikte hem belediyecilik çerçevesinde hem de AK Parti'nin Türkiye'de yeni ortaya koyduğu ekonomik vizyon münasebetiyle Türkiye'de 20 yılda en hızlı gelişen illerimizden biri haline geldi. Bu, merkezi idarenin ortaya koyduğu kurallara yerel yöneticilerle birlikte yerel aktörlerin en iyi şekilde uyum sağlamasından kaynaklanan bir iştir." dedi.
Zeybekci ise "Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi, her ilinde, ilçesinde, köyünde, mezrasında olduğu gibi bugün bu ülkede, siyaseten hizmet etme yarışında her sokağında, her iş yerinde, her hanında, her sanayi sitesinde başı dik, alnı açık şöyle alımlı çalımlı gerine gerine yürüyecek bir parti varsa o da AK Parti ve AK Parti'lilerdir." diye konuştu.
Konuşmaların ardından açıklanan AK Parti ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Merkezefendi: Ekrem Başer


Pamukkale: Halil Pekdemir


Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş


Çivril: Gürcan Güven


Baklan: Yusuf Gülsever


Bozkurt: Akif Bayar


Çameli: Cengiz Arslan


Çardak: Hüsnü Yılmaz


Tavas: Hüseyin İnamlık


Kale: Mehmet Salih Sağınç


Beyağaç: Mustafa Akçay


Güney: Halil Ayhan


Acıpayam: Fikret Gümüş


Babadağ: Murat Kumral


Bekilli: Mustafa Çoban


Milliyetçi Hareket Partisi’nin 4 ilçede belediye başkan adayı ise şu şekilde açıklandı:


Çal: Fethi Akcan


Honaz: Ali Semerci


Buldan: Mesut Sarıbaloğlu


Serinhisar: Cemal Kobaş

 

Etiketler:
denizli

DİĞER HABERLER