Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitingde halka seslendi. Erdoğan, Diyarbakır'da toplanan kalabalığa hitap ederek, Türkiye'nin birlik ve beraberliğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

DİYARBAKIRLI KARDEŞLERİM SİZLERİ BAĞRIMA BASIYORUM
"Diyarbakırlı kardeşlerim, sizleri bağrıma basıyorum. Siz de beni başınızın üstünde tutarak selamlıyorum. Bu büyük şehirde bir araya gelmek benim için büyük bir mutluluk. Artuklular'dan Selçuklular'a, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e kadar uzanan tarihiyle Diyarbakır, irfan ve kültürün merkezi olmuştur. Bu şehrin değerlerine ve eserlerine şahitlik ediyoruz. Diyarbakır, Türkiye'nin yüzyıllık vakarıyla tarihi kimliğini koruyacaktır.DİYARBAKIR’DA OY DAĞILIMI ÜZERİNE DÜŞÜNMEK GEREKİYOR
Geçmişte yapılan seçimlerde istediğimiz sonuçlara ulaşamadık, ancak bu durumun sizin de içini rahatlatmadığını biliyorum. Seçim sonuçlarına bakıldığında düşündürücü noktalar var. Diyarbakır'da oy dağılımı üzerine düşünmek gerekiyor. Ancak bu durum, siyasi bağlamda farklı ittifakların ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Bazı siyasi figürlerin, eski alışkanlıklarını sürdürmek için çabaladıkları görülüyor. Ancak bu durum, halkın iradesinin göz ardı edilmesine ve siyasi manipülasyonlara maruz kalmasına neden oluyor.

TÜRKİYE’NİN GEÇMİŞTE YAŞADIĞI ZOR DÖNEMLERİN İZLERİNİ BİLİYORUZ
Türkiye'nin geçmişte yaşadığı zor dönemlerin izlerini biliyoruz. Ancak bu dönemi geride bırakarak demokratik reformlarla ülkemizi ileri taşıdık. Diyarbakır'a yapılan yatırımlar, hizmetler ve demokratik adımların devam edeceğini belirtmek isterim. Siyasetin, halka hizmet etmek ve sorunlara çözüm bulmak için yapıldığını unutmamalıyız. Ancak terörle mücadelede de kararlılıkla ilerleyeceğiz. PKK'nın ve benzeri örgütlerin ülkemize ve milletimize yönelik tehditlerini bertaraf edeceğiz.Siyasette herkesle diyalog kurmaya hazırız, ancak teröristlere ve onların siyasi uzantılarına kapımız kapalıdır. Partimizin ve yönetimimizin terör örgütlerinin belirlediği kişilere boyun eğmesine izin vermeyeceğiz. Halkımızın sorunlarını çözmek için çaba sarf eden herkesle iş birliği yapmaya hazırız. Türkiye'nin güvenliği ve istikrarı için elimizden geleni yapacağız.
Kürt kardeşlerimizi siyasi manipülasyonların aracı haline getirenlerin oyunlarını boşa çıkaracağız. 31 Mart seçimleri, Kürt kardeşlerimizin özgür iradeleriyle geleceğine karar vereceği bir dönüm noktası olacaktır. Türkiye'nin refahı ve huzuru için herkesin elinden geleni yapması gerektiğine inanıyorum."

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe