Kabine Üyelerinden Şehitlere Taziye Mesajı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden şehitler için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden şehitler için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler için taziye mesajları paylaştı. Kabine üyeleri, 9 askerin şehit olmasının ardından başsağlığı dileklerini iletti.


Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şehit askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralı askerlere acil şifa dileklerini ileterek, "Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Terör örgütleri ve destekçileri asla amacına ulaşamayacak, milletimiz teröre boyun eğmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralı askerlere acil şifa dileyerek, Mehmetçiklerin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni etti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajında, hain saldırıda şehit olan Mehmetçiklere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve Türk ordusuna geçmiş olsun dileklerini iletti. Yerlikaya, "Şehitlerimizin makamları yüce olsun. Yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Vatan uğruna şehit düşen kahramanlarımızın kanı yerde kalmayacak, hesabı tek tek sorulacaktır." ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, şehit askerlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyerek, "Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun." paylaşımında bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de şehit düşen kahraman askerlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, ailelere sabır temennisinde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelere sabır ve yaralılara acil şifa dileyerek, başsağlığında bulundu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki çatışmada şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, ailelere sabır ve yaralılara acil şifa diledi. Tekin, "Şehitlerimizin mekanı cennet, makamı ali olsun." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa ve millete başsağlığı dilediği mesajında, çatışmada şehit olan ve yaralanan askerlerin durumu hakkında bilgi verdi.TÜRKİYE HABERLERİ

 

DİĞER HABERLER