AK Parti Şanlıurfa Adayları Belli Oldu

Erdoğan. Şanlıurfa'nın adaylarını duyurdu

Erdoğan. Şanlıurfa'nın adaylarını duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da AK Parti’nin belediye başkan adaylarını tanıttı, deprem konutlarının teslim törenine katıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen iller arasında yer alan Şanlıurfa’daydı.
Erdoğan önce AK Parti’nin Şanlıurfa ilçelerindeki adaylarını açıkladı daha sonra da deprem konutlarının teslimini gerçekleştirdi.
11 Nisan Spor Salonu’nda gerçekleşen aday tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’nın tarih boyunca büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek, “Bunun için demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın en güzel örneklerini Şanlıurfa’da hayata geçirmeye özel önem verdik. Yatırımların bizzat takipçisi olduk.” dedi.
"KİMSENİN BİZİ KISIR TARTIŞMALARI İÇİNE ÇEKMESİNE İZİN VERMEYİZ"
“Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi sıkı tutmamız, aramıza kimseyi sokmamamız gerekiyor.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp, yolunu değiştirenlerin tercihleri kendilerini ilgilendirir. Herkes siyasetçi olabilir ama devletçi olamaz.” şeklinde konuştu. Erdoğan, “Kimsenin bizi kendi kısır tartışmaları içine çekmesine izin vermeyiz.” dedi.
"CHP'NİN TÜRKİYE ÇIKARLARIYLA BAĞI KALMADI"
Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkan Özgür Özel’e de yüklenen Erdoğan, “Epeyce bir vakittir CHP yönetimine hakim olan zihniyetin, Türkiyenin çıkarlarıyla hiçbir bağı kalmamıştır. Bu parti uzunca bir süredir PKK’nın siyasi uzantılarıyla yoldaşlık yapıyor.” ifadelerini kullandı.
"ASIL SUÇ CHP YÖNETİMİNDE"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütleri de uzantıları da CHP’yi emellerine ulaşmak için kullanmaktadır. Siyasette rotasını kaybetmiş olan CHP üzülerek görüyoruz ki Türkiye’ye dair hesabı olan odakların oyuncağı haline gelmiştir. Asıl suç siyasi kariyerleri uğruna kendini kullandırtan CHP yönetimindedir.” dedi.
Erdoğan, CHP içinde bir iç savaş yaşandığını da söyledi.
AK PARTİ'NİN ŞANLIURFA İLÇELERİNDEKİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Şanlıurfa ilçelerindeki AK Parti adaylarını açıkladı.
Akçakale: Abdulhakim Ayhan

Birecik: Mahmut Mirkelam

Bozova: Suphi Aksoy

Ceylanpınar: Seyithan Atilla

Eyyübiye: Mehmet Kuş

Halfeti: Şeref Albayrak

Haliliye: Mehmet Canpolat

Harran: Mahmut Özyavuz

Hilvan: Aslan Ali Bayık

Karaköprü: Metin Baydili

Siverek: Ali Murat Bucak

Suruç: Mustafa Yüksel

Viranşehir: Salih Ekinci
 

Etiketler:
şanlıurfa

DİĞER HABERLER