Göktaş'tan İsrailli Bakan Protestosuna Açıklama

Göktaş'tan İsrailli bakan protestosuna açıklama

Göktaş'tan İsrailli bakan protestosuna açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu'nun 68. Oturumu'nda, İsrail Sosyal Eşitlik ve Kadının Gelişimi Bakanı May Golan'a karşı gösterdiği tepkiyle gündeme geldi. 

Göktaş, New York'ta gerçekleşen BM toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İsrail yetkilisinin konuşması sırasında salonu terk etmelerinin nedenini "Uyguladıkları soykırıma yönelik kendilerini savunmalarına, yalanlarını pervasızca ifade etmelerine dayanamazdık. Zulmün karşısında sessiz kalamazdık" şeklinde açıkladı.
Ayrıca, toplantılar boyunca çeşitli ikili görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve yan etkinliklere katıldıklarını belirtti. Göktaş, Gazze'deki kadınlar ve çocuklarla ilgili düzenlenen etkinliklere de değinerek, "Dünyanın gözü önünde bir soykırım yaşanıyor. BM nezdinde de biraz çaresizlik hissediliyor. Gazze'de yaşanan vahşetten, kadın ve çocukların üzerindeki etkisinden bahsediyor ancak bir sonuç almakta zorlandıklarını görüyoruz" dedi. Bu tavrının olumlu geri bildirimler aldığını ve birçok ülkenin bakanının kendisini tebrik ettiğini ifade etti.

 

DİĞER HABERLER

Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe