İBB Başkan Adayı Kurum, TÜMSİAD'da Konuştu

İBB Başkan adayı Kurum, TÜMSİAD'da konuştu

İBB Başkan adayı Kurum, TÜMSİAD'da konuştu

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, TÜMSİAD'ın ziyaretinde yaptığı konuşmada, İstanbul'un gündemini oluşturan başlıkların başında deprem ve ulaşımın geldiğini dile getirdi.

Kurum, deprem gerçeğinin önemini vurgulayarak, bu konunun algıyla değil, gerçekçi bir iradeyle ele alınması gerektiğini belirtti. İstanbul'da yapı stokunun güvenli hale getirilmesi için kararlı bir şekilde dönüşüm adımlarının atılması gerektiğini ifade etti.
Ayrıca, sanayinin güçlenmesi ve dönüşümü konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önemli bir rol üstleneceğini vurguladı. Sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu ara teknik elemanların yetiştirilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin atölyelerinin ve eğitim birimlerinin sanayi tesislerinin içinde yer alacağını belirtti. Bu sayede ara teknik elemanların yetiştirilmesi, sertifikalandırılması ve istihdama katkı sağlanması hedeflendiğini dile getirdi.
Kurum, İstanbul'un sürdürülebilir bir kent olması için yeşil dönüşümün önemine değinerek, ülkemizin ve İstanbul'un net sıfır emisyon hedeflerine ulaşmak için kararlı adımlar atılacağını ifade etti. Aynı zamanda, kendi işini kuracak gençlere, kadınlara ve kardeşlere 100 lira sermaye desteği sağlanacağını açıkladı.
Son olarak, Kurum, İstanbul'u gelecek nesillere güven içinde aktarmayı hedeflediklerini belirtti ve bu hedefe ulaşmak için tüm paydaşlarla birlikte çalışacaklarını vurguladı.

 

DİĞER HABERLER

CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe