İçişleri Bakanı: 82 Organize Suç Örgütü Çökertildi

İçişleri Bakanı: 3 ayda 82 organize suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı: 3 ayda 82 organize suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yurt genelinde 1 Ocak-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 289 operasyonla 82 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 757 şüphelinin tutuklandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü ve Sahil Güvenlik Komutanı'nın katılımıyla, yerel seçimlerin güvenliği de dahil olmak üzere, terör ve istihbarat konularını içeren Güvenlik Toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.
Seçimlerin demokrasi şöleni olduğuna vurgu yapan Yerlikaya, "İçişleri ailesi olarak, yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi, halkımızın iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
Halkın iradesinin sandığa tam olarak yansımasının önemine dikkat çeken Yerlikaya, seçim güvenliğini sağlamanın yanı sıra terörle, organize suç örgütleriyle, zehir tacirleriyle ve tüm suç odaklarıyla kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini belirtti.
Yılbaşından bu yana gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin bilgileri de paylaşan Yerlikaya, suç örgütlerine yönelik 289 operasyonun sonucunda 82 organize örgütün çökertildiğini ve 757 şüphelinin tutuklandığını bildirdi.
Bakan Yerlikaya'nın verdiği bilgilere göre, aynı dönemde uyuşturucu satıcılarına yönelik 9 bin 972 operasyonda 7 bin 598 zehir tacirinin, DEAŞ terör örgütüne yönelik 405 operasyonda 213 kişinin, FETÖ terör örgütüne yönelik 1163 operasyonda 277 kişinin, bölücü terör örgütüne yönelik 7526 operasyonda ise 443 kişinin tutuklandığı kaydedildi. Ayrıca, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik 1736 operasyon düzenlendiğini ve bu operasyonlar sonucunda 970 şahsın tutuklandığı, 381 kişiye ise adli kontrol kararı verildiği belirtildi.

 

DİĞER HABERLER

Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe