İYİ Parti Seyhan'da Aday İçin CHP'yi Bekliyor

İYİ Parti Seyhan’da neyi bekliyor?

Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. AK Parti, CHP ve İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Cumhur İttifakı’ndan, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, CHP’den mevcut başkan Zeydan Karalar, İYİ Parti’den de Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildiler.


İYİ Parti Seyhan’da neyi bekliyor?

Cumhur İttifakı’nın Adana’da ilçelerde dahil aday konusunda bir sıkıntı yaşamadığı gözlenirken, İYİ Parti’nin Çukurova ve Yüreğir belediye başkan adaylarını açıklamasına karşın, Seyhan’da henüz aday açıklamaması başta siyasi kulisler olmak üzere kamuoyunda manidar bulunuyor. Hatırlatmak gerekirse, CHP de Seyhan, Çukurova ve Yüreğir adaylarını açıklamadı.

İşte tam bu noktada siyasi kulisler, İYİ Parti’nin Seyhan adayını açıklamamasını, CHP’nin vereceği karara göre şekillendireceğine dikkat çekiyorlar. Zira, Seyhan İlçe Belediye Başkanı CHP’li Akif Kemal Akay’ın yeniden aday gösterilmeme ihtimalini göz önünde tuttuğu ileri sürülen İYİ Parti’nin, Akif Kemal Akay’ı Seyhan’a bu kez kulvar değiştirmiş bir şekilde aday yapacağı dilden dile konuşuluyor.

 

Etiketler:
iyi parti

DİĞER HABERLER

Resmi Gazete
Resmi Gazete'de bugün (13.07.2024)
13 Temmuz 2024 Cumartesi
4,3 büyüklüğünde deprem
4,3 büyüklüğünde deprem
12 Temmuz 2024 Cuma