İYİ Parti Olağanüstü Kongre Kararı

İYİ Parti’den olağanüstü kongre kararı

İYİ Parti’den olağanüstü kongre kararı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 31 Mart Yerel Seçimleri’nde alınan sonuçları göz önüne alarak en yakın zamanda olağanüstü kurultaya gideceklerini söyledi.


31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde İYİ Parti’nin oy oranı dikkat çekti. Parti lideri Meral Akşener seçimle ilgili değerlendirmesini yaptı. Demokrasilerde her konunun tartışılabileceğini sadece seçmenin oyunun tartışılmaz olduğunu söyleyen Akşener, “Çünkü demokrasinin en temel ölçütü milletin hür iradesini yansıtma şartlarına sahip olabilmesidir. Bu seçimlerde de milletimiz 1 il, 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti’ye emanet etti.” dedi.


“MİLLETİMİZ SUNİ KAVGALARA MECBUR OLMADIĞINI GÖSTERDİ”

“Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte, milletimizin iki yumruk arasında sıkıştırılmaktan ne kadar yorulduğunu görmüş olduk.” diyen Akşener, “2023 yılındaki seçime göre milletimizin sandığa katılımdaki düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez. Milletimiz alışılmış kutuplaştırmalara, suni kavgalara mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi.” diye konuşut.


“MİLLET ERDOĞAN’A ‘ARTIK ZORUNDASIN’ DEDİ”

Akşener konuşmasına şöyle devam etti:

“Milletimiz yıllardır ekonomide yaşadığımız çöküşü engellemeyen basiretsizliğe yeter dedi. Yıllardır hak yiyen, hukuku çiğneyen adaletsizliğe artık yeter dedi. Milletimiz sayın Erdoğan’a ‘artık zorundasın’ dedi. Biz kendisini defalarca uyardık. Rahmetli Demirel’in sözlerini hatırlatıp ‘tencere her iktidarı sallar’ demiştik. Kendisi umarım artık çağrılarımızın arkasında milletimizin sesi olduğunu anlamıştır. Umarım artık tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olması gerektiğini görmüştür.”


OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI

Siyaset kurumu olarak sandıklardan çıkan mesajı duymanın görevleri olduğunu aktaran Akşener sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu doğrultuda İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Muhasebemizi yapacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da milletimizin bize verdiği mesajı ve bizim için çizdiği istikamet doğrultusunda gereken adımları atacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.”

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe