İzgioğlu Ve Akkaş MHP MYK Üyeliğine Seçildi

İzgioğlu ve Akkaş MHP MYK üyeliğine seçildi

İzgioğlu ve Akkaş MHP MYK üyeliğine seçildi

MHP Adana eski İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ve eski MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Yeşim Akkaş MHP MYK üyeliğine seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 14. Olağan Büyük Kurultayı Ankara’da yapıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel başkanlığa tek aday olarak girdiği kurultayda yeniden genel başkan seçildi.
Bahçeli’nin yeniden genel başkan seçilmesinin ardından, partinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri seçildi.
Daha önce MHP Adana İl Başkanlığı yapan Mustafa İzgioğlu ve 2018-2023 yılları arasında MHP Adana İl Başkan Yardımcılığı yapan Yeşim Akkaş MYK üyeliğine seçildiler.
MYK üyeliğine seçilen Yeşim Akkaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Saygıdeğer Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin bir kez daha Genel Başkan seçildiği MHP 14. Olağan Genel Kurultayında şahsımı da Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliği görevine layık gördüğü için saygıdeğer Genel Başkanımıza minnetlerimi sunuyorum. MYK ve MDK üyeliklerine seçilen tüm dava arkadaşlarımı tebrik ediyor, Kurultayımızın ülkemize, milletimize ve partimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Mustafa İzgioğlu, Muharrem Varlı ve Uğur Öztürk’ün yerine MYK listesine girdi.MUSTAFA İZGİOĞLU KİMDİR?

1974 doğumlu olan Mustafa İzgioğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanlığı görevini yürüttü. İzgioğlu 27. Dönem MHP Milletvekili Adayı oldu.YEŞİM AKKAŞ KİMDİR?

Yeşim Akkaş, 1980 yılında Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden 2002 yılında mezun olan Akkaş, 2002-2004 yılları arasında Ecza Deposu Mes'ul Müdürlüğü yaptı. 2004 yılından bu yana serbest eczacılık yapıyor. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Akkaş, 2018-2023 yılları arasında MHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Aynı zamanda 27. Dönem MHP Milletvekili Adayı oldu.

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe