Mansur Yavaş Mitinge Parayla Adam Taşıyor İddiası

Mansur Yavaş miting için para ödüyor iddiası

Mansur Yavaş miting için para ödüyor iddiası

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait logoların Gölbaşı'nda düzenlenen taşımalı miting öncesi ana yoldan ve servislerden söküldüğü ortaya çıktı. Miting alanına gelen servislerde de benzer uygulamaların yapıldığı ve araçlardan logoların kaldırıldığı belirtildi. 


Bu olaylar, vatandaşların cep telefonu kameralarıyla kaydedilen skandal görüntülerle ve konuşmalarla ortaya çıktı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, mitinge katılmaları için bazı vatandaşlara 150 TL para ve 1 kutu kandil simidi dağıtıldı. Bu durum, mitinge katılan bazı kişiler tarafından da teyit edildi.
Sabah'ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın son bir haftada düzenlediği üç mitingde, belediye araçları ve personeli ile CHP'li vatandaşları taşıması, Ankara halkının büyük tepkisine neden oldu. Özellikle ANFA Güvenlik personelinin, her rütbeden memurlarına kadar, tüm etkinliklere taşınmak zorunda kalması, daha önce evlerinden uzak yerlere sürülme tehdidiyle karşı karşıya kalan bu kişiler için yeni bir zorluk oldu.
Son Beypazarı mitinginde, sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlar değil, aynı zamanda Bolu Belediyesi'ne ait 14 plakalı kamu araçlarının da Bolu'dan seçmenleri taşıdığı ortaya çıktı, bu da kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu.

Bugün Gölbaşı ilçesinde düzenlenen miting öncesi ise skandal bir olay yaşandı. Görgü tanıklarının aktardığına göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait logolar, mitingin yapılacağı ana yol boyunca bulunan tüm noktalardan ve miting alanına gelen servislerden söküldü. Araçlar, içerisindeki şoförlerle birlikte miting sonuna kadar bekletildi.
Skandal bununla da sınırlı kalmadı. Görgü tanıklarının ve mitinge katılan bazı vatandaşların aktardığına göre, mitinge katılımı teşvik etmek için vatandaşlara 150 TL para ve bir kutu kandil simidi dağıtıldı. Bu durum, görüntülerle ve konuşmalarla cep telefonu kameralarına yansıdı.

Görüntülerde, ANFA Ankara Altınpark İşletmeleri Araç Görevlendirme Formu tarafından mitinge katılım için isim listesi hazırlandığı görülüyor. Ayrıca, kamu kaynaklarının kişisel siyasi amaçlar için kullanılması ve vatandaşlara ücret verilerek mitinge taşınması da ABB bünyesindeki Sosyal Hizmetler Dairesi personelleri tarafından miting alanında kaydedildi.
 

Etiketler:
mansur yavaş

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe