MHP Kurultayı: Bahçeli'den Cumhurbaşkanı'na Çağrı

MHP Lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı

MHP Lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a; Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın, yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 14'üncü Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda görkemli bir açılışla başladı.
Delegeler ve davetliler, salonu doldurarak yerlerini aldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli de büyük bir heyecanla salona giriş yaptı.
Salonda, duygu yüklü ve anlamlı sloganların bulunduğu afişlerle donatılmıştı. "Bir ülkü bir ömürden uzun her sevdadan büyük", "İlk günkü azim ve kararlılık bitmeyen gurur ve onurla", "Devir artık Türk devridir", "Cumhur bizim Türkiye hepimizin" ve "Geçmişin gururu yarının umudu" gibi sözler, duygu ve düşünceleri yansıtan cümlelerle doluydu. Ayrıca, kurultay platformunda yer alan dev ekranda, Türk milliyetçiliğinin iki önemli figürü olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in fotoğrafları büyük bir gurur ve saygıyla izlendi. Ayrıca, MHP'nin genel merkez binasının görüntüleri de salonda bulunanlara yansıtıldı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin salonu adım adım dolaşarak partililere selam vermesi, coşkulu bir karşılama ile karşılandı. Partililer, Bahçeli'nin liderlik duruşuna olan saygılarını "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganlarıyla gösterdi.MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayı’nda konuştu. MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Her türlü ayrımcılık, bölücülük, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ayaklarımızın yedi kat altındadır" dedi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye'nin bir Kürt sorunu yoktur, buna mukabil çok tehlikeli bölücülük ve terör sorunu vardır. Bölücü terör sorunu, yeni yüzyılda kesinlikle bitecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a) Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın, yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİ GENEL BAŞKANLIĞA YENİDEN SEÇİLDİ

MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda Devlet Bahçeli, genel başkanlığa yeniden seçildi.
Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kurultayda, partinin kayıtlı üst kurul delegeleri, kurulan 15 sandıkta Genel Başkanlık seçimi için oy kullandı.
Oy sayımının tamamlanmasının ardından Divan Başkanı Mevlüt Karakaya, oylamaya 1295 delegenin katıldığını belirterek, Bahçeli'nin tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildiğini duyurdu.
Kurultay'da tek aday gösterilen Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, 11. kez genel başkan seçilmiş oldu.
Kurultay, diğer parti organlarının seçimiyle devam edecek. Delegeler, 75 asil 25 yedekten oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile 9 asil 5 yedekten oluşan Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) belirleyecek.

Kurultayın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin önemli misyonunu ve hedeflerini vurguladı. Konuşmanın ardından, Divan Başkanlığı'na Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya oy birliğiyle seçildi. Divan başkanlığının oluşmasının ardından, kurultayın resmi çalışmaları başladı.
MHP'nin 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda genel başkanlık ve parti organlarının seçimi gibi önemli kararların alınacağı toplamda 1300'den fazla delegenin oy kullanması bekleniyor.
Kurultaya, sadece MHP mensupları değil, aynı zamanda diğer siyasi partilerden önemli isimler de katıldı. AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, İYİ Parti Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi gibi isimler, MHP'nin bu önemli gününde yer aldılar.

 

DİĞER HABERLER