İBB Adayı Murat Kurum Cüneyt Özdemir’e Konuk Oldu

Murat Kurum gazeteci Cüneyt Özdemir’e konuk oldu

Murat Kurum gazeteci Cüneyt Özdemir’e konuk oldu

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun engellendiği iddialarına yanıt verdi.

Cumhur İttifakı - AK Parti İBB adayı Kurum, Gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube yayınında yaptığı açıklamalarda İstanbul'un potansiyel kaynaklarına dikkat çekti. İmamoğlu'nun iddialarını reddederek, İstanbul'un gerçek potansiyelini kullanmak için kendisine oy verilmesini istedi.
Kurum, İstanbul'un kaynaklarının yeterli olduğunu belirterek, "Eğer bu kaynakları doğru kullanırsak, İstanbul'a harcarsak yapamayacağımız hiçbir şey yok." dedi. İBB'nin yıllık bütçesinin 7 milyar dolar olduğunu ve bunun yatırımlara yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Kurum, İstanbul'un öncelikli sorunları arasında deprem, ulaşım, sosyal yardımlar ve gençlerin geleceğini belirtti.
İBB adayı Murat Kurum ayrıca, Kanal İstanbul projesinin şu anda İstanbul'un gündeminde olmadığını ve önceliklerinin farklı konularda olduğunu ifade etti. İmamoğlu'nun engellendiği iddialarına ise şöyle yanıt verdi:
"İstanbul'un önündeki engel Ekrem İmamoğlu'dur. Biz onlar gibi balya balya kuleler dikmiyoruz. İstanbul'un potansiyelini kullanarak vaatlerimizi gerçekleştireceğiz."
Kurum, İstanbul Belediyesi'nin rant olarak görülmeyeceğini ve kaynakların doğru kullanılması gerektiğini belirtti. İBB iştiraki şirketlerin zarar ettiğini söyleyerek, uyum içinde çalışarak İstanbul'a hizmet edeceklerini ifade etti.
Ulaşım sorununa da değinen Kurum, metro hatlarını genişleteceklerini, alternatif yol güzergahları oluşturacaklarını ve şehir içindeki trafiği azaltacaklarını söyledi. Bisiklet yolları yapacaklarını ve otopark sorununu çözeceklerini belirtti.
İstanbulluların sorunlarını çözmek için dijital bir platform oluşturacaklarını ve liyakatli bir ekiple çalışacaklarını vurguladı.

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe