Mustafa Varank: İspat Edersen İstifa Ederim

Mustafa Varank: İspat et, tüm görevlerimden istifa ederim

Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek’in, AK Parti Bursa Milletvekili ve eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank hakkındaki iddialarına Varank yanıt verdi.


Mustafa Varank: İspat et, tüm görevlerimden istifa ederim

Sosyal medya hesabından Zeyrek’in iddialarına yanıt veren Varank, “Zekeriyaköy’de "100 küsur milyonluk" havuzlu villayı bırak, 1+1 daire bile almadım. Azıcık haysiyetin varsa, o "elimde görüntüler var" dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim.” dedi.


“HERKES SENİN KADAR ÇAPSIZ DEĞİL”

Varank’ın Ankara Angora’da 2 dönüm arazide villa yaptırdığını iddia etmesi üzerine açıklama yapan Mustafa Varank, “İki dönüm arazi şöyle dursun, Angora'da da hiçbir zaman evim olmadı. Merak ediyorsan Beytepe'de iç mimar eşimle birlikte birikimlerimizle yaptığımız evde oturuyoruz.

Hayatımın yarısı Sultanhamam'da geçti. Ömürleri boyunca ticaretle uğraşmış bir ailenin evladıyım. Üniversitede kendi şirketimi kurdum. Amerika'da sadece okumakla kalmadım, yıllarca da orada çalıştım. Herkes senin kadar çapsız değil.” ifadelerini kullandı.


“SENİN HAVSALAN ALMAZ”

Varank, açıklamasını şöyle sürdürdü:

ODTÜ mezuniyet albüm fotoğrafımdaki ince sakal ve kıyafet de fakirlikten değil, o dönemin baskıcı zihniyetine karşı “siyasallaşmış cübbenizi giymiyorum” anlamında politik bir duruştu, senin havsalan almaz.

Senin ve senin gibi müfterilerin bulaştıkları kirli ilişkiler ortaya çıkınca, başkalarına iftira atarak kendilerini kurtarmaya çalışma telaşlarını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

 

DİĞER HABERLER