Ödüllerini Başkan Karalar’dan aldılar

Ödüllerini Başkan Karalar’dan aldılar

HABER MERKEZİ-Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet ve Atatürk konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Adana il sınırları içerisinde faaliyet gösteren ortaokul ve liselerden öğrencilerin katıldığı kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törende, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın elinden ödüllerini aldı.


Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini nesilden nesile çoğalarak aktarmayı amaçlayan etkinlikte birinci olan öğrenciler, kompozisyonlarını sesli olarak Başkan Zeydan Karalar’a okudu. Birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL, üçüncüye 1000 TL ve üç öğrenciye 500’er TL mansiyon ödülünün verildiği törende Başkan Zeydan Karalar, yarışmaya katılan öğrencilere Gençler İçin Nutuk kitabı hediye etti.

OKUMAK İNSANI HER YÖNDEN GELİŞTİRİR

Dereceye giren öğrencilere hitap eden Başkan Zeydan Karalar, okumanın önemine değindi. Başkan Zeydan Karalar, “Kitap okumak çok önemli. Okumak insanın özgüvenini artırır, bilgisini artırır, konuşmasına etki eder, düşünmesine etki eder, gelişmesine etki eder ” dedi.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE YAPTIKLARINI BİLMEK ÇOK ÖNEMLİ

Yeni neslin Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarını, ülkenin hangi şartlarda, nasıl kurulduğunu bilmesi gerektiğini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, “Bunları bilen evlatlarımız olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum. Öğretmen kardeşlerime de bunun için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KURTULUŞ SAVAŞINA ETKİ EDEN BİR KENTİN İNSANLARIYIZ

Başkan Zeydan Karalar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Adanalılar olarak biz, Kurtuluş Savaşı’na etki eden bir kentin insanlarıyız. Bunun için de büyük onur duyuyoruz. Yarışmada dereceye giren gençlerimizi kutluyorum.”

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi, Nutuk hediye edildi.

Ödül töreninde öğrencilerin ebeveynleri ile öğretmenleri de katıldı. Yarışmanın birincileri eserlerini Başkan Zeydan Karalar’a okudu.


Dereceye giren öğrenciler ve okulları:

Ortaokul (5,6,7,8. sınıf) kategorisinde;

Sena Ersoy  - Seyhan DSİ Baraj Ortaokulu

Cansu Aslan – Çukurova Adana Özel Okyanus Koleji

Mert Gündüz – Çukurova Kasım Sacide Ener Ortaokulu

Mansiyon Ödülleri;

Şengül Ilgın Türk – Çukurova Buhara Ortaokulu

Nisanur Aslan – Çukurova Kurttepe Ortaokulu

Yiğit Efe Kaya – Ceyhan Şehit Hüseyin Birmen Ortaokulu


Lise ( Hazırlık, 9,10,11, 12 sınıf ) kategorisinde;

Rüzgar Bulduklu – Çukurova İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

Osman Talha Çolakerol – Çukurova Adana Anadolu Lisesi

Ayşegül Başdan – Seyhan Borsa Anadolu Lisesi

Mansiyon Ödülleri;

Gönül Merve Boğa - Seyhan Borsa Anadolu Lisesi

Ahmet Alperen Yılbaşı – Çukurova İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

Belinay Sığın – Çukurova Adana Ticaret Borsası Lisesi


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER