Özel TBMM'de Soruları Yanıtladı

Özel TBMM'de soruları yanıtladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin kapalı grup toplantısının ardından Meclis'te parlamento muhabirlerinin sorularını yanıtladı. 

Özel TBMM'de soruları yanıtladı

Toplantıda Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal'ın yerine grup başkanvekilliği seçimi yapıldığını belirten Özel, CHP'nin demokratik bir süreç yaşadığını ve adaylar arasında herhangi bir ayrım olmadığını vurguladı. Ankara Milletvekili Murat Emir'in grup başkanvekili seçildiğini açıklayan Özel, ayrıca aday olan ancak seçilemeyen İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç'a teşekkür etti.
Grup başkanvekilliği görevinden gelen bir genel başkan olduğunu hatırlatan Özel, Meclis'in en devamlı milletvekillerinden biri olduğunu belirtti. Özel, önümüzdeki süreçte grubun önemli başarılar elde edeceğine inandığını dile getirdi.
Özel, 31 Mart seçim sonuçlarının bir zafer olmadığını, bunun önemli bir görev olduğunu söyledi. Bu görevin, yapılacak ikinci yüzyılın ilk genel seçimlerini kazanma görevi olduğunu belirten Özel, CHP'nin stratejik çalışmaları sonucunda önemli bir başarı elde ettiğini vurguladı.
Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacakları görüşmeye ilişkin hazırlıkların tamamlanması gerektiğini ve randevu taleplerini ileteceklerini ifade etti. Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu'na Hatay konusundaki itirazlarını yarınki parti meclisi toplantısında ele alacaklarını belirtti.
Son olarak, CHP Grup Müdürü Levent Bayraktar'ın vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Özel, Bayraktar'ın Meclis performansları ve içtüzük hakimiyeti konusunda önemli bir figür olduğunu söyledi.

 

DİĞER HABERLER