CHP Ve İYİ Parti Arasında Borç Krizi

Özel ve Akşener arasında borç krizi

Özel ve Akşener arasında borç krizi

Yerel seçimler öncesi aday belirleme krizinin yaşandığı CHP'de genel başkan Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 'borç' göndermesinde bulundu. Özel, Akşener'den Balıkesir için 'jest' beklediğini belirterek, 'Daha önce bana dedi ki kimseye borcum yok ama sana borcum var. Ben Ahmet Akın ve Balıkesir böyle bir şey bekliyorum.' diye konuştu. Özel'in bu sözlerine İYİ Parti'den cevap geldi.

14-28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP'de başlayan "değişim" tartışmaları, 38. Oalağan Kurultay'da Özgür Özel'in genel başkan seçilmesiyle "kısmen" sona erdi. İlerleyen süreçte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çiçeği burnunda genel başkan Özgür arasında güç savaşlarının yaşandığı ortaya çıktı. İkili arasındaki kriz, yerel seçimler öncesi aday belirleme sürecinde de önemli rol oynadı.
İmamoğlu kendi belirlediği isimlerin aday gösterilmesini isterken, Özel bu duruma karşı çıktı.CHP'nin çiçeği burnunda genel başkanı Özgür Özel, yerel seçimler öncesi eski ittifak ortakları ile yaptığı görüşmelerden de sonuç alamadı.
AKŞENER'E "BORÇ" GÖNDERMESİ
Bu kapsamda Özgür Özel, televizyon yayınında eski ittifak ortağı Meral Akşener'e "borç" göndermesinde bulundu. Özel, Meral Akşener'den Balıkesir için jest beklediğini belirterek, "Daha önce bana dedi ki kimseye borcum yok ama sana borcum var. Ben Ahmet Akın ve Balıkesir böyle bir şey bekliyorum." ifadelerini kullandı.
İYİ PARTİ'DEN PEŞ PEŞE CEVAP
İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez ise Özel'in sözlerine, "Siyasi spekülasyonlara ayıracak zamanımız yok. Milletten başka kimseye borcumuz yok." cevabını verdi.
"GENEL BAŞKANIMIZ DA AYNI GÖRÜŞTE"
İYİ Partili Burak Akburak ise "Adayı çekmemiz mümkün değil. Genel başkanımız 'Borcum var dedi diye adayın çekilmesi mi gerekiyor? Ahmet Akın çok istiyor haklı, bütün adaylar çok istiyor. Ama biz 81 ilde aday göstereceğiz dedik. Bundan geri adım atmayız. Genel Başkanımız Meral Akşener'in de aynı görüştü olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.
KÜRŞAT ZORLU: BÖYLE BİR DURUM MÜMKÜN DEĞİL
İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu da "Böyle bir durum mümkün değil. Turhan Çömez'in adaylığı devam ediyor. Çömez Balıkesir'in en güçlü adayı" ifadelerini kullandı.
 

Etiketler:
chp iyi parti

DİĞER HABERLER

Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe