Öztürk: Erdoğan ilk turda seçilir

Öztürk: Erdoğan ilk turda seçilir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Öztürk, gelecek yıl Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi ilk turda kazanacağından ve Cumhur İttifakının mecliste güçlü bir çoğunlukla temsil edileceğinden hiçbir şüphesi olmadığını belirterek, hedeflerinin MHP'nin TBMM'de en yüksek oranda temsil edilmesi olduğunu söyledi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı ve yurt genelinde devam eden “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” kapsamında Adana’da MHP İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda yapılan son etkinlik Yüreğir ve Sarıçam İlçe Teşkilatlarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sarıçam Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MYK Üyesi Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyesi Uğur Öztürk ile MHP Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma partililere hitap ettiler.

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy’un da yer aldığı ve yoğun bir katılımın olduğu toplantıda konuşan MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, muhalefetin kurgulanmış anketlerle halkı aldatmaya çalıştığını, bu şekilde milli iradeyi etkilemeye yönelik boş bir çaba içerisinde olduğunu kaydetti. Kurgu anketlerde kimi zaman yüzde 20'ye yaklaşan kararsız Cumhur İttifakı seçmeni yalanına dikkat çeken Öztürk “İşte asıl Alicengiz oyunu burada başlıyor.” ifadesini kullandı.

Uğur Öztürk, tezini şöyle izah etti:

“Siparişle çalışan firmaların yayınladığı anketlerde kimi zaman yüzde 20’lere yaklaşan bir kararsız seçmen topluluğu olduğu ileri sürülmekte ve bu kararsız seçmenin tamamına yakınının da Cumhur İttifakı seçmeni olduğu iddia edilmektedir. Oyunun ikinci perdesinde ise bu sözde kararsız seçmenlerin oyları, partilerin kurgulanmış oy oranlarına göre oransal olarak dağıtılarak bir çeşit ‘Ali Cengiz Oyunu’ ile kirli bir algı operasyonu yürütülmektedir.”

Öztürk şunları söyledi:

“Zillet İttifakı içerisinde yer alan partilerin oylarına dokunmadan Cumhur İttifakı’na destek veren seçmenlerin bir kısmı önce kararsızlar kategorisine alınıp sonra da oransal olarak tüm partilere dağıtılmaktadır. İki yıllık pandemi süreci ve ardından ortaya çıkan Ukrayna-Rusya savaşı sonucu tüm dünyayı saran ekonomik sıkıntılardan kaçınılmaz olarak ülkemiz de etkilenmiştir. İşte bu geçici sıkıntıları fırsat bilen bir takım karanlık mahfiller ortaya koydukları algı operasyonu ile Cumhur İttifakı seçmenini etkilemek ve tersi istikamete yönlendirmek amacını gütmektedirler.”

MYK Üyesi Öztürk şöyle devam etti:

“Bir an için bu kadar kararsız seçmenin var olduğunu var saysak dahi, geçmiş seçimlerdeki tecrübelerimiz, bize bu seçmenlerin büyük çoğunluğunun sandığa gittiğinde yine kendi partilerine oy vereceklerini söylemektedir. Var olduğu iddia edilen ve daha önce MHP'ye oy vermiş kararsız seçmenlerin oylarının HDP'ye oransal olarak dağıtılmasının veya daha önce Ak Parti'ye oy vermiş ve şu anda kararsız olduğu iddia edilen seçmenin CHP'ye oransal olarak dağıtılmasının ne bilimsel olarak ne de ülkemiz gerçekleri ile bağdaşacak bir izahatı bulunmamaktadır.”

Uğur Öztürk, muhalefetin memleket meselesi olmadığını belirterek şöyle devam etti:

‘Ezandan, bayraktan bana ne’, ‘Irak'ın kuzeyinde, Suriye’nin kuzeyinde; Afrin’de, Azez'de, El Bab'da, Libya’da, Karabağ'da ne işimiz var’ diyen CHP zihniyeti ve onun yancılarının İHA’lar, SİHA’lar, ‘TİHA’lar, S-400'ler, Milli Muharip Uçak projeleri, Milli Helikopter projesi, Milli Tank, Milli Gemi projeleri ve acil ihtiyaç duyduğumuz Milli Hava Savunma projeleri başta olmak üzere savunma sanayindeki gelişmelere olumlu bakması mümkün müdür. Yurt dışı terör operasyonları için meclise getirilen teskerelere hayır oyu verenlerin, ‘Bu hükümet gitsin de kim gelirse gelsin’ diyenlerin, ‘Gerekirse HDP'ye de bakanlık verilebilir’ gevşekliğini gösterenlerin ülkemizin çok uzun süredir maruz kaldığı terör belasıyla mücadele etmesi, PKK'nın ve Fetö'nün karşısında durması mümkün müdür? Tabii ki hayır.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER