Liderler ve Adayların Oy Kullanacağı Yerler

Siyasi liderler hangi sandıkta oy kullanacak?

Siyasi liderler hangi sandıkta oy kullanacak?

Türkiye'nin 31 Mart Seçimleri'ne sayılı saatler kala, liderlerin oy kullanacakları yerler ve adayların belirlendiği büyükşehirlerdeki belediye başkan adaylarının oy kullanacakları okullar belli oldu.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geleneksel olarak her seçimde olduğu gibi bu seçimde de oyunu İstanbul Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullanacak.TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Fatih'teki Gelenbevi Anadolu Lisesi'nde oy kullanacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise Manisa merkez Yunusemre ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu'nda sandığa gidecek.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Anıttepe Ortaokulu'nda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Ankara Bilkent'te Emlak Bankası Ortaokulu'nda oy kullanacak.Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çankaya Lisesi'nde, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Etimesgut'un Fatih Sultan Mahallesi'ndeki Başkent Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde oy kullanacak.


İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR ADAYLARI NEREDE KULLANACAK?

Üç büyükşehir adayları da oy verecekleri yerler belli oldu. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'ndeki Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum ise Kağıthane ilçesi Hamidiye Mahallesi Kağıthane İmece İlkokulu'nda oy kullanacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Mansur Yavaş, Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda oyunu kullanırken, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Karargahtepe Mahallesi Kocatepe İlkokulu'nda oy verecek.

İzmir'de ise Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Bayraklı ilçesi Gümüşpala Mahallesi Şehit Nazımbey İlkokulu'nda, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay ise Karşıyaka'da Şehit Polis Samet Kırcalı Ortaokulu'nda sandığa gidecek.

 

 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe