Sandıkta En Az Oyu Güç Birliği Partisi Aldı

Tarihin en düşük oy alan partisi ortaya çıktı

Tarihin en düşük oy alan partisi ortaya çıktı

Türkiye'deki yerel seçim maratonu sona erdi.En düşük oy alan parti olarak belirlenen Güç Birliği Partisi, Bolu'nun Mudurnu ilçesinden belediye başkan adayıyla sadece 3 oy alarak tarihe geçti.

Türkiye'deki yerel seçim maratonu tamamlandı ve ülke genelindeki sandıkların tümü sayıldı. En düşük oy alan parti olarak belirlenen Güç Birliği Partisi, Bolu'nun Mudurnu ilçesinden belediye başkanı adayıyla sadece 3 oy alarak tarihe geçti.

31 Mart'taki yerel seçimlerin sonuçları netleşti. Ana muhalefetin öne çıktığı bu seçimde CHP, Türkiye genelinde yüzde 37,76 oy oranıyla birinci parti oldu ve 35 ilin belediyesini kazandı.

3 OY ALABİLDİ
Yerel seçimlerde sadece Bolu'nun Mudurnu ilçesinde belediye başkanı adayıyla ortaya çıkan Güç Birliği Partisi, seçimde en düşük oy alan parti olarak tarihi bir rekora imza attı. Partinin adayı Mustafa Doğramacı, sadece 3 oy alabildi. Bu sonuçla birlikte parti, Türkiye genelindeki yerel seçimleri 3 oy ile tamamlamış oldu.

Güç Birliği Partisi'nin aldığı oy üzerine yapılan değerlendirmelerde, araştırmacı Mert Uzunsoy, bu sonucun Cumhuriyet tarihinin en düşük oy alan parti performansı olduğunu belirtti.
 

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe