Ankara Adayı Altınok'tan Mansur Yavaş'a Tepki

Turgut Altınok'tan Yavaş'a: 300 milyarlık bütçe nerede?

Turgut Altınok'tan Yavaş'a: 300 milyarlık bütçe nerede?

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Keçiören'deki Antares AVM'de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Etkinlikte yaptığı açıklamalarda Altınok, rakibi CHP'li aday Mansur Yavaş'a yönelik eleştirilerde bulundu.


Sabah'ın haberine göre, Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Keçiören'deki Antares AVM'de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Burada yapmış olduğu açıklamalarda, 31 Mart'ta Ankaralıların tercihlerinin, kentte yapılan hizmetlerin ve eserlerin belirleyici olacağını vurguladı. Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yıllık bütçesinin 300 milyar lira olduğunu ancak bu bütçenin karşılığında beklenen hizmetlerin yapılmadığını ifade etti. Ayrıca, trafik sorunlarına ve vaat edilen metro projelerinin gerçekleşmemesine de değindi.
Altınok, halk otobüsçülerinin ve minibüsçülerinin mağdur edildiğini belirterek, ulaşım sorununu çözmek adına 2 bin yeni otobüs almayı planladıklarını dile getirdi. Ayrıca, Akyurt Fuar Alanı'nın tamamlanıp hizmete açılacağını söyledi.
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Altınok, Keçiören Belediyesi'nde yapılan et ihalesine ilişkin şeffaf bir yönetim sergilediklerini belirtti. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan ihalelerin şeffaf olmadığını savunarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ihalelerin kime verildiğinin açıklanmasını talep etti.

Altınok, yarın düzenleyecekleri proje tanıtım toplantısına diğer adayların da davetli olduğunu ifade etti.
 

Etiketler:
mansur yavaş

DİĞER HABERLER

Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
Bahçeli’den 23 Nisan Mesajı
22 Nisan 2024 Pazartesi
CHP’de akraba belediyeciliği
CHP’de akraba belediyeciliği
20 Nisan 2024 Cumartesi
Gamze Taşcıer’den açıklama
Gamze Taşcıer’den açıklama
18 Nisan 2024 Perşembe