"Ülke insanımızı zor günler bekliyor"

"Ülke insanımızı zor günler bekliyor"

HABER MERKEZİ-İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Ülke insanımızı daha da zor günler bekliyor” dedi.

Çulhaoğlu yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz açıklamasını yaparak politika faiz oranını düşürdü. İki hafta önce Merkez Bankası Başkanı, Partili Cumhurbaşkanı ile görüştü ve hemen sonrasında Merkez Bankasında değişiklikler oldu, şimdi de bu karar çıktı. Yani alınan bu karar bütün ekonomistlerin de söylediği gibi iktisadi değil, siyasi bir karardır.

Talimatla iki puan indirilen faiz kararının ardından vatandaşlarımızın üstüne zam yağacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği gibi düşük faiz, düşük enflasyonu getirmeyecek, bunun maliyeti ülke insanımız için çok ağır olacaktır. Doğalgaz ve Elektrikte, çiftçimizin girdi maliyetlerinde, bunlarla temaslı olan tüm ürünlere, yemeden içmeye, iğneden ipliğe her şey çok daha pahalı olacak ve bunların ceremesini de zaten yıllardır zor duruma soktukları vatandaşlarımız çekecektir.

Bugün itibarı ile Avrupa’nın en ucuz asgari ücretlinin çalıştırıldığı Bulgaristan’ın bile gerisinde kaldık. Son iki haftada asgari ücretle çalışan insanlarımızın gelir kaybı dolar bazında 19 dolar olmuştur. Bu insanlarımızın durumları ekonomik krizde biraz olsun iyileştirileceğine daha da gelir kaybına uğramalarına ve fakirleşmelerine yol açmıştır.

Bu açlıkla, yoklukla, sefaletle uğraşan, evine bir lokma ekmek peşinde koşan insanlarımıza zulüm değil de nedir. İşte İyi Parti olarak biz, Ülkemizi halkından kopmuş, sadece yandaşlarına çalışan bu iktidardan vatandaşlarımızı kurtarmak için İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistem istiyoruz. Biz İyi Parti olarak iktidarımızda, Devlette, siyasi otoriteye sadıklar arasından layıkların değil, Layıklar arasından devletine ve milletine sadıkların görev almasını sağlayacağız.

Bugün Hazreti Ömer’in adaletli yolunda, Atatürk’ün gösterdiği hedefe doğru yürüyen ve gittikçe güçlenen partimizin kuruluşunun 4. Yıldönümüdür. Kutlu olsun”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER