YRP'li Belediye Başkanı İstifa Etti

Yeniden Refah Partili belediye başkanı partisinden istifa etti

Konya'nın Doğanhisar ilçesinde, 31 Mart'taki yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi'nden belediye başkanı seçilen Ali Öztoklu, partisinden istifa etti. 

Yeniden Refah Partili belediye başkanı partisinden istifa etti

Doğanhisar ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Yeniden Refah Partisi'nden (YRP) belediye başkanı olarak seçilen Ali Öztoklu, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Öztoklu, yaptığı yazılı açıklamada, halkın desteğiyle Yeniden Refah Partisi'nden Doğanhisar Belediye Başkanı seçildiğini belirtti.

Önemli bir karar aldığını vurgulayan Öztoklu, "Bugünden itibaren belediye başkanlık görevime bağımsız olarak devam etme kararı aldım. Bu kararı almamın en önemli sebebi, Doğanhisar'ın kalkınması ve refahı için daha etkili ve kapsamlı projeleri hayata geçirebileceğime inanmamdır. Bu nedenle Yeniden Refah Partisi'nden istifa ettiğimi ve bağımsız bir belediye başkanı olarak yolculuğuma devam edeceğimi kamuoyuna bildiriyorum. Desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum." şeklinde konuştu.

Doğanhisar'da 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Ali Öztoklu, Yeniden Refah Partisi'nin adayı olarak oyların %47,29'unu alarak belediye başkanı seçilmişti. Öztoklu'yu, MHP'nin adayı Savaş Özdemir %45,39 oy oranıyla takip etmişti. İlçeyi 2019'daki yerel seçimlerde MHP kazanmıştı.
 

DİĞER HABERLER

Yatak fabrikasında yangın paniği
Yatak fabrikasında yangın paniği
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Adam tavuğa tecavüz etti!
Adam tavuğa tecavüz etti!
27 Mayıs 2024 Pazartesi