Yeniden Refah, Yerel İttifakta Yer Almayacak

Yeniden Refah yerelde ittifakta yer almayacak

Yeniden Refah yerelde ittifakta yer almayacak

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan yaptığı açıklamada, partisinin seçimlerde herhangi bir ittifak içerisinde yer almayacağını bildirdi.


AK Parti ve Yeniden Refah Partisi arasında 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler seçiminde ittifak olmayacağını söyleyen parti Genel Başkanı Fatih Erbakan, 14 Mayıs 2023’te AK Parti ile yaptıkları mutabakatı hatırlatarak, “Ortaya koyduğumuz mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır hatta tam tersine mutabakat metninde yazanların tersi ortaya konulmuş ve tersine icraatlar yapılmıştır.” dedi.

Yeniden Refah Partisi teşkilatlarının yüzde 95’inin ittifakı istemediklerini aktaran Erbakan, “AK Parti ile ittifak yapmamaya; Ankara, İstanbul ve İzmir'de de kendi adaylarımızla seçime girmeye karar verdik.” diye konuştu.

“KENDİ ADAYLARIMIZLA GÜCÜMÜZÜ GÖSTERECEĞİZ”

Yapılacak yerel seçimlere 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerindeki gibi ‘beka’ seçimi olarak bakamadıklarını ifade eden Erbakan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Beka meselesi olarak görmediğimiz bir seçimde kendi adaylarımızla seçime girmeyi ve gücümüzü göstermeyi istiyoruz. AK Parti heyetinin partimize bizlere adil ve dengeli bir teklifle gelmediğini görmüş bulunmaktayız. Bu sebepler nedeniyle 31 Mart seçimlerinde herhangi ittifak yapmamak; Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızı gösterme yönünde karar almış bulunuyoruz. Adaylarımızı 10 Şubat'ta Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapacağımız aday tanıtım programımızda inşallah ilan edeceğiz.”

 

Etiketler:
yeniden refah partisi

DİĞER HABERLER