YRP İstanbul Adayı Elif Erbakan Kim?

YRP’nin İstanbul adayı Elif Erbakan kimdir?

YRP’nin İstanbul adayı Elif Erbakan kimdir?

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı içerinde yer almayacağını bildiren Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağına kesin gözle bakılan Elif Erbakan’ın özgeçmişi sosyal medyada ve arama motorlarında en çok arananlar arasında yer aldı. Peki Elif Erbakan kimdir?
İşte detaylar.

14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilen genel seçimlerde Cumhur İttifakı içerisinde yer alan ancak ‘yerel seçimler beka meselesi değildir’ diyerek yerel seçimlerde ittifak içerisinde yer almayacaklarını ifade eden Yeniden Refah Partisi bugün İstanbul ve Ankara başta olmak üzere aday tanıtımı ve yerel seçim beyannamesini açıklıyor.

Kamuoyunda en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de YRP’nin İstanbul’da kimi aday göstereceği ile ilgiliydi. Adayların tanıtılmasına sayılı saatler kala YRP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile ilgili iddia gündeme bomba gibi düştü. İddiaya göre YRP, İstanbul’da eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan’ı aday gösterecek.

ELİF ERBAKAN KİMDİR?

1974 yılında dünyaya gelen ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın kızı olan Elif Erbakan, Bahçelievler 100.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın kardeşidir.

 

Etiketler:
elif erbakanyeniden refah partisi

DİĞER HABERLER